Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problemy z dźwiękiem i płynnością odtwarzania filmów

Zaczęty przez galamega, Listopad 14, 2017, 07:06:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

galamega

Witam, a więc jak w temacie mam problem z dźwiękiem w każdym linuksie jakim instalowałem. Na windowsie wszystko wporządku. Obecnie posiadam Linuxa Pop Os. Brak dźwięku jak i nie wykrywa żadnej karty dźwiękowej.
Mój sprzęt to:
Chuwi LapBook 15.6
ntel® Atom™ x5-Z8350 CPU @ 1.44GHz × 4
Intel® HD Graphics (Cherrytrail)

Drugi irytyjący problem to podczas oglądania online, wideo leci jakby w przyśpieszonym tempie.

robson75

A czy robiłeś aktualizacje systemu? Jeśli nie to wklep do terminala:
sudo apt upgrade
I po zakończeniu zrób reboot systemu, może to pomoże.
A jak nie to zainstaluj czystego Debiana Gnome (ponieważ zauważyłem że Pop OS jest dostępny z tym środowiskiem).
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

galamega

Próbowałem, z tym że na Gnomie nie wykrywalna była moja karta wifi.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

A swoją drogą to po co wybrałeś taki system co ma problemy z dżwiękiem oraz wifi? Dokonałeś najgorszego wyboru.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

galamega

Z wifi nie mam problemu pomijając dźwięk problemem jest odtwarzanie wideo.
Próbowałem różnych linuksów. Każdy miał problem z dźwiękiem.
Przeglądając forum Chuwi, nie ma podobno jeszcze rozwiązania co do karty dźwiękowej.
Jakieś pomysły jeśli chodzi o wideo ?

robson75

Twierdzisz że próbowałeś większość dystrybucji i występuje ten sam problem. A czy próbowałeś z Manjaro? Ja sam korzystam z tego systemu i wszystko u mnie działa idealnie. Może warto spróbować.
https://manjaro.pl/pobierz/
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

galamega


PomPom

Pewnie potrzebujesz systemu z bardzo nowym jądrem. Pop OS jest oparty na Ubuntu, więc poleciłbym spróbować Ubuntu 17.10.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum