Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

Przywitaj się / Siemano
Ostatnia wiadomość przez Magnez - Luty 15, 2024, 01:09:34 PM
Witam, użytkownik Antixa i starego lapka. Z problem będę pisał w nowym temacie. Pozdro
Pogaduchy / Odp: Bezpieczeństwo OpenSolari...
Ostatnia wiadomość przez MSki - Luty 15, 2024, 12:48:09 PM
Cytat: Piotr_1988 w Luty 14, 2024, 07:02:57 PMja np. byłem atakowany po tym, jak zainteresowałem się info o żydowsko-amerykańskim terroryźmie na Bliskim Wschodzie.
..a może, nie mając w przeglądarce zainstalowanych odpowiednich rozszerzeń, po prostu nadziałeś się.
Kiedyś dobrą praktyką np. w Debianie było udostępnianie wszystkich DVD/CD z programami dla systemu, obecnie udostępniana jest tylko jedna DVD/CD, aby system można było zainstalować. Dostęp do internetu, to świetna sprawa, ale czasami zabójcza dla systemu i sprzętu.
A co do wojny ..ona już trwa, trwa od czasu, kiedy wymiana informacji itd. itd. ..nie ma sensu moralizować.
Ostatnia wiadomość przez CDeB - Luty 14, 2024, 11:50:03 PM
Jeżeli to kogoś interesuje, to kwestii bezpieczeństwa Linuxa, jest fajny wykład / szkolenie po polsku na YouTube Wprowadzenie do bezpieczeństwa Linuxa.
Za darmo można się zapisać na drugą część pt.: analiza powłamaniowa w Linuksie.

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć...
Gry / Odp: Steam - dzielimy się swoi...
Ostatnia wiadomość przez robson75 - Luty 14, 2024, 11:28:02 PM
To najprawdopodobniej jest to jedna z gier która źle działa pod wine.
Ostatnia wiadomość przez sovtware - Luty 14, 2024, 09:21:33 PM
sporo tych bibliotek nie znam się aż tak zazwyczaj program powinien zaciągnąć potrzebne biblioteki do uruchomienia przez wine

zainstaluję te wszystkie pliki z DLC i zobaczymy dam znać może to błąd w grze

i jeszcze dwa razy tyle ale widzę że instalacja Wine nic z tych rzeczy nie instalowała

patchy nie pomogły

tak to się sprawdza ?

Ostatnia wiadomość przez robson75 - Luty 14, 2024, 08:16:11 PM
A Ty na Debianie w synapticu nie możesz sprawdzić jakie wine potrzebuje opcjonalne zależności ?

Ja bym proponował doinstalowanie paczek lib32 odpowiedzialne za dźwięk.
Ostatnia wiadomość przez Piotr_1988 - Luty 14, 2024, 07:02:57 PM
Cytat: MSki w Luty 14, 2024, 11:02:07 AMDziwne mi się myśli kołatają w głowie i może podpowiecie mi, kto jest najbardziej narażony na ataki hakerskie i kto powinien stosować paranoidalne zabezpieczenia swojego systemu ?
Polecam interesującą rozmowę sprzed tygodnia z gen. dyw. Karolem Molendą, dowódcą komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni:
https://www.youtube.com/watch?v=rwDbiKutDbc
Otóż w roku 2024 w cyberprzestrzeni Polska jest najintensywniej atakowanym krajem świata. Oczywiście dużą część ataków dokonują grupy działające dla rządu Rosji. Niemniej ataki są z różnych stron świata, ja np. byłem atakowany po tym, jak zainteresowałem się info o żydowsko-amerykańskim terroryźmie na Bliskim Wschodzie.

Inną kwestią jest pospolita cyberprzestępczość. Prześledźmy artykuły na Linuxiarzach: https://linuxiarze.pl/category/swiat/
Choćby tutaj czytam:
CytatAtaki ransomware to wciąż kwestia ,,kiedy", a nie ,,czy": 76% firm zostało zaatakowanych co najmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Chociaż liczba ta spadła z 85% w 2023 r., 26% przedsiębiorstw zostało w ubiegłym roku zaatakowanych co najmniej cztery razy.

Liczę na to, że Linux + dobrze znane dobre praktyki (czyszczenie przeglądarki, kopie bezpieczeństwa, wszędzie inne hasło, itp., itd.) wystarczą w ochronie przed zwykłymi cyberprzestępcami. Pytanie jest o możliwości techniczne wrogich Polsce państw, a z tego co rozumiem ich działania są obecnie w tendencji rosnącej.

Edit: MSki, wniosek jest taki, że musimy szykować się na wojnę...
Ostatnia wiadomość przez robson75 - Luty 14, 2024, 05:48:01 PM
Czasem trzeba wejść do katalogu DLC, i doinstalować jakiś patch.
Ostatnia wiadomość przez sovtware - Luty 14, 2024, 04:22:03 PM
może ktoś mi pomoże i podpowie co może być nie tak

pewnie wina Wine lub ....

https://freegogpcgames.com/10566/warhammer-40000-battlesector/

wymagania są dobre jak na mój Pc gra chodzi płynnie i dobrze

lecz muszę mieć wszystko wyłączone ponieważ jak dostanę dźwięk z powiadomienia itp:
dźwięk w grze się zacina i koniec gry muszę zrobić reset komputera

Debian 12 XFCE
Ostatnia wiadomość przez MSki - Luty 14, 2024, 11:02:07 AM
Dziwne mi się myśli kołatają w głowie i może podpowiecie mi, kto jest najbardziej narażony na ataki hakerskie i kto powinien stosować paranoidalne zabezpieczenia swojego systemu ?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum