Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kamerka pod Cheese chodzi, a pod Skype nie

Zaczęty przez Ujek, Luty 14, 2015, 12:45:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

darekradzan

#15
to zrob to za pomoca nano czyli
jako root
nano /usr/share/applications/skype.desktop

zamien wpis
potwierdz naciskajac ctrl+o
zatwierdz enterem
wyjdz  ctrl+x
i juz

w ogole wszystkie operacje rob przez nano , tylko pamietaj
ctrl+o  =    zapisz
enter  =  zatwierdz
ctrl+x  =  wyjdz

Maromann

może problem leży w instalacji skype'a ewentualnie braku jakiś zależności. czy system jest 32 czy 64 bitowy? skype jest aplikacją 32b. np. tutaj  http://askubuntu.com/questions/488053/how-to-install-skype-4-3 są instrukcje instalacji.

pzdr, M.

pavroo

Sprawdź czy masz zainstalowany pakiet v4l2, może to jest przyczyną braku współpracy kamery ze Skype.
Jeśli nie masz to doinstaluj pakiety, poleceniem:
sudo apt-get update
sudo apt-get install v4l2ucp v4l2loopback-dkms v4l2loopback-source v4l2loopback-utils gem-plugin-v4l2 libpt-1.10.10-plugins-v4l2 libpt-1.11.2-plugins-v4l2 qv4l2 v4l2loopback-dkms v4l2loopback-source v4l2loopback-utils v4l2ucp dvswitch dov4l dv4l gambas2-gb-v4l gambas3-gb-v4l gem-plugin-dv4l gem-plugin-v4l2 libpt-1.10.10-plugins-v4l libpt-1.10.10-plugins-v4l2 libpt-1.11.2-plugins-v4l libpt-1.11.2-plugins-v4l2 libv4l-ruby1.8 libv4lconvert0 libvideo-capture-v4l-perl qv4l2 v4l-conf v4l-utils

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Ujek

Odinstalowałem skype, zainstalowałem jeszcze raz według wskazówek dla systemu 64 bitowego
poprawiłem z pozycji root'a w nano
i dalej lipa :/

darekradzan

sluchaj a nie ma jakiejs mozliwosci ustawien w samym skype , w jego ustawieniach , bo to az dziwne , sprawdz na spokojnie moze wystarczy tylko cos tam "odptaszkowac" , rozumiem ze wedlug tego poradnika
do ktorego p[rzeslalem Ci link sprawdzales
http://youngtuxgirlnote.blogspot.com/2012/07/a-problem-with-camera-via-skype-on.html
co sie dzieje po wpisaniu w konsole
gstreamer-properties
pojawia sie po testach cos , czy nie ?
b o moze trzeba jakies moduły dorzucic do jadra

Ujek

Testy wszystkie przebiegły pomyślnie, widziałem się w kamerce a w skype dalej czarny obraz... przeleciałem wszystkieg opcje w skype i nic nie pomogło... nie mam już żadnej koncepcji co może być nie tak... narazie sobie odpuszcze do przyszłego weekendu bo nie wiem czy w tygodniu znajdę czas żeby coś pogrzebać... póki co dzięki za pomoc ;)

darekradzan

@Ujek
z tego co piszesz , ze wszystkie testy wypadaja dobrze , to na chlopski rozum wydaje sie ze jest to jakis blad w ustawieniach skype , znajac zycie pewnie jakis drobny , na ktory czesto najtrudniej wpasc, pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum