Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Głową o mur czyli aktualizacja Ubuntu

Zaczęty przez fojtek, Czerwiec 03, 2013, 10:22:27 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

fojtek

Zaczynam dopiero (po raz kolejny) przygodę z linuksem.

Na szczęście komputer na którym się bawie ma również XPeka i nie jest to jedyny komputer w domu :)

Do rzeczy

Instalacja przechodzi prawidłowo, wszystko działa OK. System prosi o aktualizację - jako nowicjusz zgadzam się (pewnie wie lepiej). Instalacja. Klasyczny restart systemu.

Ekran logowania do _linuxa_ (linux login) i to by było na tyle. Co bym nie wpisał dostaję odpowiedź niewłaściwy login (litery wyświetlane są prawidłowo więc klawiatura odpada).

Za pierwszym razem przeinstalowałem Ubuntu, za drugim klasyczne Ubuntu zastąpiło Dream Studio. Teraz znów kicha.

Może to znak od ... że trzeba odpuścić - w sumie do 3 razy sztuka.



Macie może pomysł jak zakończyć taką aktualizację (że ubuntu nie należy aktualizować to już wiem)?



Wojtek

pavroo

#1
Witaj.

Którą wersję Ubuntu instalowałeś?

Proponuję abyś zainstalował *buntu 12.04 LTS, nie pobierał aktualizacji podczas instalacji ani żadnych innych pakietów. Wszystko to możesz zrobić po pierwszym uruchomieniu systemu z dysku.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

#2
Instalowałem Ubuntu wiele razy i tylko raz z aktualizacją podczas instalacji. Ubuntu należy instalować podłączony do internetu ale bez aktualizacji i pobierania kodeków. Po instalacji i restarcie najpierw aktualizacja, potem pakiety językowe. Na koniec kodeki i dodatki zastrzeżone czyli restricted-extras i restricted-addons. Dopiero teraz można uznać instalację za zakończoną. Instalator Ubuntu należy do najlepszych, Twoje problemy mogą wynikać z powodu polskiej lokalizacji i ustawienia domyślnych serwerów Ubuntu.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

sovtware

#3
Ja korzystając z Ubuntu 12.04 LTS nie miałem z tym problemów mogę napisać że instalacja szła bez żadnych problemów Ja akurat instalowałem system - instalacja dodatkowego oprogramowania i pobieranie aktualizacji podczas instalacji i wszystko dobrze działało :) nawet legalizacja była zainstalowana i wszystkie pakiety językowe jakie ustawiłem podczas instalacji szkoda że nie napisałeś jaką wersje u siebie starałeś się zainstalować ponieważ bym pomógł na Ubuntu się Wszystkiego uczyłem i polecam wszystkim nowym użytkownikom co przechodzą z Windowsa na Linux

Zobacz najnowsze wiadomości na forum