Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Tworzenie Bootowalnego dysku z windows 8.1

Zaczęty przez szynszyl1337, Wrzesień 27, 2014, 04:24:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

szynszyl1337

Obecnie mam 2 dyski (hdd+ssd) na ssd znajduje się xubuntu i chciałbym zrobić bootowalny HDD SATA z windows 8.1 aby zainstalować go na SSD, czy ktoś ma pomysł jak tego dokonać ? (Podczas instalacji xubuntu użyłem pierwszy raz opcji zainstaluj obok mint i wtedy xubuntu sformatował mi dysk SSD z windowsem i tam się zadomowił zamiast zainstalować się na HDD) W każdym razie chciałbym przeprowadzić taki zabieg i nie mam pomysłu jak (nie mam 8GB pendrive obecnie w domu i stąd ten dziwny pomysł)

pavroo

Witaj
Ja niestety nie jestem w stanie Ci pomóc w zabiegu z Windows.
Może ktoś inny ma więcej doświadczenia z tym systemem.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

Prawdopodobnie będziesz potrzebował dostępu do komputera z Windowsem i programu WinSetupFromUSB.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

christo

Zrób instalkę na ssd windy ( albo sklonuj hdd clonezillą ) , ale tak mało musisz zrobić aby Ci zostało minimum 10-12 Giga , potem byle jakim programem pod windą załóż nowa prtycje na wolnej przestrzeni i na tej partycji osadź minta ( sugeruje Ci z cinamonem ) tylko w czasie instalacji minta nie wybieraj pierwszej pozycji na instalatorze przy wyborze miejsca tylko wybierz manualnie wtedy system znajdzie zainstalowaną windę i pozwoli Ci wybrać partycje do instalacji na swap daj w zależności od posiadanej maszyny nie więcej jak 1,5 - 2 razy ram.(partycję też możesz założyć w trakcie instalacji ) , jak Ci się nie mieści na ssd to przeżuć część plików niesystemowych na inną partycje i wyczyść wszystkie kosze tymczasowe pliki internetowe itd.

petrus

"Nie pisano od 120 dni" ok :),jestem zadeklarowanym samobójcą ;).Jest wiele programów (uzytków) dla elektroników.Ja nim nadal jestem (choc już na emeryturze).Jesli uda mi się choć kilka z nich uruchomić w XUbuntu (wiem że jest symulacja,i będą wolno działać,to nie jest problemem!).Chcę całkowicie odejść z Windows (Linux jest o niebo szybszy!),ale chciałbym mieć możliwość uruchomienia starych programów pracujących nawet pod (D.O.S-em).Dla mnie w Linux-ie nie jest to proste.Uważam że Linux się rozwija (wielu dobrych ludzi pracuje bezinteresownie,ja kiedyś też,choć w innej dziedzinie) "Windows" skończył karierę,ale to już polityka,piszacych virusy dla Linux-a!.
i znów
z góry dziękuję za okazaną pomoc w temacie :*

Zobacz najnowsze wiadomości na forum