Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

#91
openSUSE / Partycja systemowa 35 GB
Ostatnia wiadomość przez Bernard - Marzec 30, 2024, 06:01:31 PM
Witam. Zanabyłem nowy dysk i dla celów porównawczych instaluję nowego Leap 15.5. Jednak jest jakaś blokada, że podczas instalacji nie mogę powiększyć przestrzeni dla systemu powyżej 35 GB. Dlaczego?
#92
Pogaduchy / XZ luka
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Marzec 30, 2024, 04:36:31 PM
#93
Mepis, antiX, MX / Odp: Ślad kursora myszy w MX L...
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Marzec 30, 2024, 04:13:46 PM
#94
Mepis, antiX, MX / Ślad kursora myszy w MX Linux ...
Ostatnia wiadomość przez mirekc - Marzec 30, 2024, 01:29:50 PM
Czy można pod MX Linux Fluxbox uzyskać ślad kursora myszy na podobieństwo tej funkcji pod Windows (coś jak ,,ogon komety" ciągnący się za kursorem). Tak, wiem że większość użytkowników nienawidzi tej funkcji, ale mnie akurat by się przydała (mam sytuacje gdy kursor myszy jest słabo widoczny). Moja dystrybucja to MX 21.3 Fluxbox 32-bit.
#95
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Odp: kubuntu grub gubi Win7
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Marzec 29, 2024, 11:11:49 AM
Sprawdzić można - jeśli pamiętam - dość prosto. Jeśli taka sytuacja się wydarzy - wchodzisz w Windows i sprawdzasz ustawienia wyjścia. Zdaje się, że przy hibernacji (tej softowej) Windows tworzy też jakiś specyficzny plik, a to mógłbyś dojrzeć z poziomu linuksa. Niestety dalsza moja wiedza o Windows jest zbyt nikła.
#96
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Odp: kubuntu grub gubi Win7
Ostatnia wiadomość przez ego - Marzec 27, 2024, 01:40:18 PM

 Niestety nie zwróciłem na to uwagi po którym systemie to się dzieje. Jedna korzystam tylko z Kubuntu a tylko czasem muszę przejść na Win7. Nie jestem w stanie dokładnie określić bo nie korzystam tylko ja z tego kompa.
#97
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Odp: kubuntu grub gubi Win7
Ostatnia wiadomość przez ciubaka - Marzec 26, 2024, 11:10:31 AM
Przy aktualizacji systemu potrafią zmieniać się ustawienia GRUB. Na pewno jest tak w Sparky na przykład. Trzeba to poprawiać, "odhaszkowywując" widoczność innych systemów. Ale nie zawsze się to udaje, jak widać po historii moich bojów na forum :-(
#98
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Odp: kubuntu grub gubi Win7
Ostatnia wiadomość przez r6 - Marzec 26, 2024, 02:32:08 AM
Cytat: ego w Marzec 24, 2024, 11:10:07 PMNa komputer dell optiplex 780 po ponownym uruchomieniu komputera znika wybór win7 jest tylko Kubuntu.

Też mam stary komputer dlatego zainstalowałem Sparky 7.
#99
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Odp: kubuntu grub gubi Win7
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Marzec 25, 2024, 11:43:39 PM
To jeszcze jedno pytanie: to się zdarza, gdy wcześniej korzystasz z Win7, czy kompletnie niezależnie?
#100
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu / Odp: kubuntu grub gubi Win7
Ostatnia wiadomość przez ego - Marzec 25, 2024, 07:52:45 PM
System znika (nie ma go na liście systemów) przy ponownym uruchomieniu, po normalnym zamknieciu-wyłaczeniu systemu - komutera. Nigdy Nie korzystam z uśpienia.... jakoś tak 😁.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum