Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z odtwarzeniem multimediów

Zaczęty przez pmiczka, Październik 31, 2018, 11:44:33 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmiczka

Witam wszystkich!
Mam pewien problem z odtwarzaniem  multimediów.
Mianowicie wszystkie pliki wideo, audio, zarówno z dysku jak i z sieci odtwarzane są o wiele za szybko, poklatkowo. Przeszukałem już trochę sieci w poszukiwaniu rozwiązania, ale póki co bezowocnie,
dlatego proszę Was o pomoc tutaj.
Może macie pomysły, gdzie może leżeć problem?
Pozdrawiam!

System: Linux Mint Tara 32 bit, Xfce
Laptop: Sony Vaio VGN-P61S


Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

pmiczka

#2
Wydaje mi się, że program nie ma tutaj nic do gadania, bo próbowałem już kilku różnych, zawsze kończy się tak samo.
Wygląda to na problem ze sterownikami do karty dźwiękowej.
Skoro w samych plikach audio występuje już ten problem to automatycznie przekłada się to na wideo.
Mniej więcej wygląda to tak, że plik odtwarza się skokowo dwa razy szybciej niż powinien.
--
Jeszcze tylko dodam, że na poprzedniej wersji linuxa miałem dokładnie ten sam problem i dlatego przeinstalowałem na nowo.

pmiczka

Jakikolwiek pomysł?
Próbowałem znowu szperać i coś zmieniać, dalej bez efektu.
Plis!

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

pavbaranov

Jakie masz ustawienia dla multimediów?

Czy po instalacji Minta cokolwiek w nim zmieniałeś/ustawiałeś? Jeśli tak, to czy na innym, testowym użytkowniku problem występuje również?

Tak jak pisze @Oczkins92 - spróbuj jakieś livecd (najlepiej nie z grupy Debian/Ubuntu/Mint) i sprawdź, czy problem również występuje.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum