Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Sparky => Wątek zaczęty przez: pavroo w Kwiecień 15, 2013, 11:05:11 PM

Tytuł: Propozycje do nowego wydania GameOver
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Kwiecień 15, 2013, 11:05:11 PM
Na skutek dwóch zmian:

- usunięcie całego oprogramowania Steam (został instalator)

- użycie kompresji xz

obraz iso ostatniego wydania GameOver 2.1 zmniejszył się do rozmiaru 3.2 GB.

Obecny zestaw gier zawiera pozycje: 0ad, 3dchess, airstrike, aisleroit, alienblaster, amphetamine, antigravitaattori, armagetron, asciijump, asylum, atomix, balazar3, balazarbrothers, balder2d, barrage, battleball, berusky, billard-gl, biniax2, blobandconquer, bloboats, boswars, brutalchess, btanks, bygfoot, extreme tux racer, flightgear, foobillard, freecraft, freedroid, frozen-bubble, glchess, glines, gnect, gnibbles, gnobots2, gnome-hearts, gnome-sudoku, gnomine, gnotravex, gnotski, gnubik, gnugo, gsoko, gtali, gtkatlantic, gtkpool, gnuroar, holdingnuts, iango, lightsoff, liquidwar, lincity, lordsawar, maelstorm, mahjongg, megaglest, mokomaze, monsterz, moon-boogy, moon-lander, netmaze, netpanzer, neverputt, open arena, pacman, performous, quadrapassel, scorched3d, slimvolley, snake4, snowballz, super tux, super tux kart, swell-foop, tennix, transcend, trigger-rally, trophy, warzone2100, wesnoth, xmoto, zaz.

Proszę o sugestie - jakie gry dodać a jakie usunąć w kolejnym wydaniu.
Tytuł: Odp: Propozycje do nowego wydania GameOver
Wiadomość wysłana przez: MoroS w Kwiecień 16, 2013, 10:29:10 AM
Pavroo, nie przyglądałem się jeszcze (jak na ironię) edycji "Game Over", stąd moje pytanie: czy uwzględniane w niej jest repozytorium PlayDeb albo część z jego zawartości? Jest tam sporo "materiału". ;) Nie wiem jeszcze jak z przystosowaniem do Sparkiego, bo repo jest robione głównie pod Ubuntu, ale myślę, że da radę skorzystać, jak nie z całego repo, to z niektórych pakietów przynajmniej. http://www.playdeb.net/
Tytuł: Odp: Propozycje do nowego wydania GameOver
Wiadomość wysłana przez: sovtware w Kwiecień 16, 2013, 04:16:56 PM
Urban-Terror Teeworlds Tremulous Warsow  Nexus  tetzle  LBreakout2  tych gier brakuje a są najlepsze :)

zaproponowałem

tutaj MaroS podał super stronkę :)
Tytuł: Odp: Propozycje do nowego wydania GameOver
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Kwiecień 17, 2013, 10:17:58 PM
@MoroS

Repo PlayDeb nie jest używane, ale mozna spróbować.

@Sovtware

Sam myślałem o Urban-Terror i Warow, ale trzeba pamietać, że pojemność dysku DVD jest ograniczona do 4GB. Trzeba by było coś też usunąć.
Tytuł: Odp: Propozycje do nowego wydania GameOver
Wiadomość wysłana przez: Zen_Xen_ni w Kwiecień 18, 2013, 08:46:36 PM
Nexuiz lepiej nie. Ta gra jest martwa. Natomiast polecam jej kontynuację, Xonotic ma świetną grafikę i grywalność. Do gierkowej edycji będzie idealny.

Inną świetną grą będzie Red Eclipse, bieganie po ścianach wślizgi i niesamowicie szybka rozgrywka.

Brakuje też FLARE, ciekawego RPG inspirowanego Diablo.

Prawdziwą perełką jest Katawa Shoujo, oryginalna gra Visual Novell.

Do wywalenia są gry GNOME i snowballz. Te na 100%
Tytuł: Odp: Propozycje do nowego wydania GameOver
Wiadomość wysłana przez: MoroS w Kwiecień 19, 2013, 07:02:40 AM
Nexuiz nie jest martwe. Po prostu poszło komercyjną ścieżką (przepisana na CryEngine 3 zamiast silnika Darkplaces i wydana w Steam). Oczywiście jak to bywa przy takich okazjach, społeczność zareagowała sporym "entuzjazmem" i wzięła sprawy w swoje ręce. Tak powstał Xonotic. :)

FLARE zapowiada się nieźle. Nie spędziłem nad tym jakieś niezliczonej ilości czasu, ale wystarczająco, żeby się z nią zapoznać i potencjał ma, ale nadal się rozwija.

Co do wywalania: ja bym się tak nie rozpędzał. To, że jedna osoba z danej rzeczy nie korzysta, nie oznacza, że nikt z niej nie korzysta. Dla kontrprzykładu: akurat lubię te proste gierki logiczne z GNOME. ;)No i tak, jak pisałem wcześniej: na PlayDeb jest tego towaru sporo. Nie trzeba koniecznie dodawać całego repo, ale mamy tutaj już niezłe źródełko gotowych pakietów .deb z grami.