Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Radio internetowe - autopilot

Zaczęty przez tinware, Październik 09, 2015, 12:35:11 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

tinware

Witajcie,


Postanowiłem do Was dołączyć. To mój pierwszy post na tym forum. Jestem również nowym użytkownikiem systemu Linux.
Zainstalowałem serwer emisyjny SHOUTcast > 2.0 i otworzyłem na nim trzy testowe kanały. Od kilku dni walczę z instalacją jakiegoś autopilota, ponieważ nie będę wiecznie używał swojego komputera na windzie do transmitowania strumienia tym bardziej, że to radio jest prywatne (domowe) dla max. 5 słuchaczy łącznie ze mną.

SHOUTcast Transcoder, który został do tego stworzony niestety raczej odpada, ponieważ nie ma dostępnej wersji na moją dystrybucję. Próbowałem instalować wersję na linux i linux_x64 ale oczywiście instalacja się nie powiodła. Po kilku dniach szperania w sieci trafiłem na coś co się nazywa IDJC (Internet DJ Console) i jest w moim repozytorium. Niestety, po instalacji nie wiem jak uruchomić to w konsoli, a odpalając to w trybie graficznym wyrzuca mi błąd: "Zmiana katalogu na " (Nie ma takiego pliku ani katalogu) się nie powiodła.

Uprzejmie proszę o pomoc, lepszą niż instrukcja na oficjalnej stronie producenta.
Moja dystrybucja to Raspbian, czyli Debian na procesor ARM.


Pozdrawiam,
Kamil

pavroo

Witaj
Uruchom program w konsoli tekstowej:
idjc
i pokaż wszystko co wyrzuci.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

tinware

#2
Witaj,

Dziękuję za odpowiedź. Po uruchomieniu programu wyrzuca mi w konsolecie następujący komunikat:
CytatTraceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/idjc", line 29, in <module>
    exit(idjc.main())
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/idjc/__init__.py", line 91, in main
    from .prelims import ProfileManager
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/idjc/prelims/__init__.py", line 272, in <module>
    class ProfileManager(object):
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/idjc/prelims/__init__.py", line 623, in ProfileManager
    _profile_has_owner = closure(dbus.SessionBus().name_has_owner,
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/_dbus.py", line 211, in __new__
    mainloop=mainloop)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/_dbus.py", line 100, in __new__
    bus = BusConnection.__new__(subclass, bus_type, mainloop=mainloop)
  File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/dbus/bus.py", line 122, in __new__
    bus = cls._new_for_bus(address_or_type, mainloop=mainloop)
dbus.exceptions.DBusException: org.freedesktop.DBus.Error.NotSupported: Unable to autolaunch a dbus-daemon without a $DISPLA               Y for X11

Wyczytałem, że program potrzebuję jakiś sterowników JACK, więc próbuje je zainstalować, uruchomił mi się serwer JACK i mimo tego, program IDJC nie chce ruszyć.

Polecenie jackd -d dummy -r 44100 zwraca mi:
CytatCopyright 2001-2005 Paul Davis and others.Copyright 2004-2012 Grame.
jackdmp comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY
This is free software, and you are welcome to redistribute it
under certain conditions; see the file COPYING for details
JACK server starting in realtime mode with priority 10

Zastanawiam się, czy instalowanie tego w moim przypadku ma jakikolwiek sens. Program używa karty dźwiękowej, mam w Raspberry tylko jedną, więc nawet jeśliby się to udało, będę mógł strumieniować tylko do jednego kanału, tzn. może i nawet do 10, ale zawsze ten sam dźwięk, a mi zależy stworzyć domowe radio z kilkoma kanałami muzycznymi. Zacząłem czytać trochę w Internecie i trafiłem na artykuł Quake3, jest ona w plikach binarnych, z którymi Raspberry sobie nie radzi. Podczas instalacji sc_trans (wielokanałowy autopilot) wyrzuca mi błąd, że nie może otworzyć pliku binarnego (po poleceniu uruchomienia: ./sc_trans sc_trans.conf). Autor pewnej strony twierdzi, że z powodzeniem można kompilować pliki binarne przy użyciu samego Raspberry Pi 2, a następnie je bez problemu uruchomić. Słyszałeś coś o tym? Po otwarciu sc_trans w zwykłym notatniku mam "krzaczki", ale noże w tym kierunku warto iść. Bardzo chciałbym mieć w domu takie radio, kilku kanałowe.

tinware

Umiesz liczyć - licz na siebie.
Mimo wszystko dziękuję bardzo obecnych tutaj forumowiczów na zainteresowanie tematem.
Postawiłem 12 serwerów, 6 autopilotów na serwer SHOUTcast i 6 na serwer IceCast.

Dziękuję za Waszą pomoc, na ile byliście w stanie mi pomóc, za chwilę Waszej uwagi.
Pozdrawiam ;-)

Temat OFF

Tutifah

#4
Twój artykuł jest świetny. Tradycyjne radio nadaje programy radio radiofrench.fr  audio lub wideo do lokalnych odbiorców radiowych za pośrednictwem nadajnika znajdującego się na lotnisku. Internet Radio France jest prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych i najdłużej działających bezpłatnych stacji radiowych na świecie. Jest częścią sieci radiowej SAC, która jest jednym z największych operatorów radia satelitarnego na świecie. Ta internetowa stacja radiowa jest usługą świadczoną bezpłatnie i jest szczególnie wygodna dla turystów.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum