Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Czarny ekran z prostokątnym okienkiem po zalogowaniu

Zaczęty przez navigator, Grudzień 24, 2013, 06:20:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

navigator

Jak w temacie po instalacji i zalogowaniu się (nie jako root) czarny ekran z oknem o tytule kresource migration tool ani co wpisać ani odznaczyć.

debian-7.3.0-i386-kde-CD-1 Instalacja z automatycznym podziąłem na partycje Home odzielnie.

Jak rusze tym okienkiem kursor zamienia się w krzyżyk a to okienko pływa po ekranie  jak rybka w akwarjum.

Komp: procek 2g, ram 1.5g, grafika 128 mb za słabe?

całkowicie zielony linux pls help

pavroo

#1
Jaką masz kartę graficzną?

Daj wynik polecenia:

Code:

lspci


Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

navigator

#2
geforce nvidia fx5200

Ale tak zainstalowąlem debiana 7.3 (gnome classic) jest oki narazie ogloądam system jest diwięk, idą filmy, jest wifi (frimware-atheros) i net po kablu. Zastanawiam się tylko nad doinstalowaniem sterowników NVIDIA-Linux-x86-173.14.39-pkg1.run (teraz są nv34) te były by dobre?

Jest oki raz tylko mi znikly ikony pulpitu jak kliknełem w cd, po restarcie wruciły.

Doinstalowałem też kde ale po wybraniu podczas logowania potem nadal czarny ekran.

Jestem raczej pewny że karta za słaba jak wybiore poprostu gnome nie classic to dziwnie mi wyświetla ikony na paspu u góry.

pavroo

#3
W repozytorium Debiana non-free jest pakiet własnościowych sterowników, z które mogą rozwiązać Twój problem: nvidia-glx-legacy-173xx Posiada wsparcie dla Twojej karty nvidia fx5200
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

navigator

#4
vga conpatibil controler: NVIDIA corporation [NV34 GeFrrcr FX 5200] (rew)



sorry jak prubowałem wkleić txt z lspci to mnie wyrzuzało z forom i mi się coś napowtarzało wpisów

:?  :?  :?  :?

navigator

#5
Załorzylem kartę nvidia 7600 gs 250Mb i wszystko oki.

HieronimDWed

Witam
Często bywa tak, że komputery uczniowskie po zalogowaniu nie  uruchamiają się w pełni. Pojawia się czarny ekran i kursor myszy. I tylko po ponownym uruchomieniu wszystko gra.  Pytanie jak to naprawić, odłączyć od domeny  i podłączyć nie pomaga.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum