Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

#1
Inne dystrybucje Linux / Odp: Alpine, system nie bootuj...
Ostatnia wiadomość przez melis - Maj 11, 2024, 05:34:09 PM
Cytat: linux4ever w Maj 11, 2024, 03:31:43 PMI sprawdziłem że boot repair z antixa jest lepszy niż ten z minta.
Pewnie że tak. Ma też opcję edycji wpisów efi i ich aktywacji/deaktywacji
#2
Inne dystrybucje Linux / Odp: Alpine, system nie bootuj...
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Maj 11, 2024, 03:31:43 PM
Cytat: dawciobiel w Maj 10, 2024, 06:52:57 PM
Cytat: linux4ever w Maj 10, 2024, 06:49:12 PMZobacz boot repair z minta.
Próbowałem kilka dni wcześniej - niby poprawia, ale dalej w UEFI/Boot managerze w ogóle nie pojawia się możliwy wybór dysku na którym Alpine się znajduje. Tak jak napiasłem spróbuję jeszcze raz się tym zająć wieczorem i ew. dodać w EFI Boot Managerze wpis ręcznie.

I sprawdziłem że boot repair z antixa jest lepszy niż ten z minta.

Pobierz sobie antix base lub antix full i tam będzie ten programik.
#3
Przywitaj się / Odp: Witam wszystkich
Ostatnia wiadomość przez cyber24 - Maj 10, 2024, 07:04:02 PM
Witajcie wszyscy Forumowicze!

Jestem nowym członkiem tego fantastycznego forum i bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do waszej społeczności. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mieli wiele interesujących dyskusji, wymienimy cenne informacje i wspieramy się nawzajem.

Pasjonuję się cyberbezpieczeństwem i pentestami. Mam nadzieję, że będę mógł wnosić wartość do naszych rozmów i być aktywnym uczestnikiem tego forum.

Jeśli macie jakieś wskazówki dla nowicjusza lub chcecie podzielić się czymś ciekawym, proszę, nie wahajcie się podzielić się tym ze mną. Jestem otwarty na wszelkie sugestie i rady.

Jeszcze raz dziękuję za możliwość dołączenia do waszej społeczności. Nie mogę się doczekać wszystkich fascynujących rozmów, które nas czekają!

Pozdrawiam serdecznie,
#4
Inne dystrybucje Linux / Odp: Alpine, system nie bootuj...
Ostatnia wiadomość przez dawciobiel - Maj 10, 2024, 06:52:57 PM
Cytat: linux4ever w Maj 10, 2024, 06:49:12 PMZobacz boot repair z minta.
Próbowałem kilka dni wcześniej - niby poprawia, ale dalej w UEFI/Boot managerze w ogóle nie pojawia się możliwy wybór dysku na którym Alpine się znajduje. Tak jak napiasłem spróbuję jeszcze raz się tym zająć wieczorem i ew. dodać w EFI Boot Managerze wpis ręcznie.
#5
Inne dystrybucje Linux / Odp: Alpine, system nie bootuj...
Ostatnia wiadomość przez dawciobiel - Maj 10, 2024, 06:51:06 PM
Okazuje się, że problem jest związany z obsługą EFI/GPT pod Alpine linux. Nie wszystko jest jeszce dograne, zaimplementowane itd.
Jeżeli chce bootować w trybie EFI + GPT to wymaga to wyłączenia trybu Legacy (CSM). Z kolei tryb GPT nie jest w pełni kompatybilny z Alpine. I to w tym tkwi problem.

Korci mnie jeszce ręczne dodanie do EFI Boot Manager'a wpisu o tym, że na dysku/partycji znajduje się system i z niego ma bootować. Za pamięci spróbuję to dzisaj sprawdzić.

A przy okazji:
dziękuję serdecznie z całego serca firmom takim jak Microsoft, Intel, AMD, że wprowadziły taki standard jak UEFI. Jest tak bezproblemowy i przyjemny. Współpraca z tym to czysta przyjemność. W końcu
mogę zająć się rozwiązaniami właściwych problemów ;)
#6
Inne dystrybucje Linux / Odp: Alpine, system nie bootuj...
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Maj 10, 2024, 06:49:12 PM
Zobacz boot repair z minta.
#7
Pogaduchy / Unix czy Linux co wybrać
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Maj 10, 2024, 05:14:50 PM
Zapraszam do dyskusji co lepiej wybrać uniksa czy linuksa ?

Jakie wady i zalety maja te systemy ?

Czy wybrać opensource czy closed source ?

Tyle

#9
Sparky / Failed to start exim4.service ...
Ostatnia wiadomość przez linuxbest2024 - Maj 07, 2024, 09:59:34 PM
Na sparky linux 8 rolling minimal gui gdy uruchomię na jakiejś przeglądarce film na pełnym ekranie gdy mam uruchomiony terninal i jak wcisnę alt + tab by przełączyć się z filmu na pełnym ekranie np. film z youtube na terminal to system się wylogowywuje i pojawia się błąd taki jak w temacie a po usunięciu exim4 i wyłączeniu tego serwisu przy takiej samej czynności jaką opisałem tutaj system się wylogowywuje ale bez pokazywania tego błędu.
#10
Inne dystrybucje Linux / Odp: Nie mam w Lubuntu 18 Lubu...
Ostatnia wiadomość przez Albedo 0.64 - Maj 07, 2024, 07:34:59 PM
Na taki antyczny sprzęt jest dedykowany Antix. Jeśli lubisz LXDE to masz jeszcze do wyboru LXLE lub WattOS. Na twoim miejscu zainteresowałbym się Q4OS z pulpitem Trinity. Praktycznie w każdej dystrybucji można zmienić domyślne środowisko na LXDE.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum