Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Usuwanie pozostałości aplikacji

Zaczęty przez alieno, Marzec 21, 2021, 09:03:23 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

Mam UbuntuDDE i po odinstalowaniu LibreOffice'a została czzęść tej aplikacji tzn. klika się na ikonę i wchodzi w program ale dalej w edytor czy arkusz wejść się nie da. Jak usunąć resztę? Zainstalowałem Office'a ze snap i tamto jest mi niepotrzebne.

PomPom

myk byle jak jako tako

kszyhus

Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

pavbaranov

W pierwszej kolejności należy Ci zadać pytanie jak to LO odinstalowałeś? Skoro paczka jest snapem, to do obsługi służy polecenie snap (przynajmniej z konsoli; nie mam, nie używam, być może w Ubu jest jakaś nakładka). Stąd aby odinstalować paczkę powinieneś wydać polecenie:
# snap remove nazwa_paczki
Tu: https://www.howtogeek.com/252047/how-to-install-and-manage-snap-packages-on-ubuntu-16.04-lts/ znajdziesz więcej informacji (oraz pewnie na stronach Cannonicala i/lub askubuntu; nie znajdę z uwagi na podły net).

alieno

Chcę odinstalować LO systemowego i zastąpić go nowszym. Systemowy zostawia śmiecie i wymaga deinstalacji z poziomu (przepraszam za sformułowanie) "sklepu". Ale w sklepie nie da się odinstalować głównej ikony LO.

pavbaranov

Sorry, ale to jakiś *** jest. Po pierwsze: skąd masz zainstalowane LO (repo/snap/inne). Po drugie w jaki sposób to odinstalować chciałeś. Bez tych informacji nikt Ci nie pomoże.

CDeB

Koledzy wcześniej zasugerowali w jaki sposób to zrobić.

sudo apt purge libreoffice*

pozostałości czyścisz za pomocą polecenia:

sudo apt autoremove

No chyba że faktycznie, jak zauważył pavbaranov, chodzi Ci o coś zupełnie innego.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

alieno

Żadna z powyższych metod nie zadziałała. A chodzi o LO który zainstalował się z systemem. Z poziomu sklepu da się odinstalować poszczególne składniki LO czyli Whriter, Calc, ale nie zasadniczą część programu uruchamianą ikoną główną, bo w sklepie w dziale "zainstalowane" nie widać głównej ikony. Jakby jej nie było w systemie , a jest. Próba odinstalowania podanymi przez Was komendami skutkuje wyświetleniem informacji, że LO nie ma w systemie...

kszyhus

#8
Spróbuj jeszcze tak:
sudo apt remove --purge libreoffice*
sudo apt purge libreoffice-core
sudo apt autoclean
sudo apt autoremove
Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

alieno


Zobacz najnowsze wiadomości na forum