Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

internet przez smartfona

Zaczęty przez Piejanto, Grudzień 18, 2016, 02:10:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Mam smartfona z kartą Aero2. Czy mogę się połączyć komputerowo z internetem za pośrednictwem bluetootha w smartfonie i jak to zrobić? Na laptopie mam Linuxa Antergosa.

lesio

Co do Blutootha to nie wiem. Natomiast wiele smartfonów można ustawić jako punkt dostępowy po Wi-Fi. Nawet gdyby udało się ustawić transmisję po BT, to obawiam się, że prędkość transmisji nie byłaby satysfakcjonująca (popatrz na parametry BT np. w wikipedii)

Albedo 0.64

Włącz BT w obu urządzeniach i przeprowadź parowanie. Następnie w smartfonie włącz funkcję udostępniania internetu i wskaż router BT zamiast wifi. W niektórych telefonach nazywa się to "thethering".
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Piejanto

Faktycznie wolałbym po Wi-Fi, ale nie wiedziałem, że tak można. Spróbuję pogmerać. Na smartfonie mam Androida 5.1.. Skoro wiem, że można, to będę dłubał i drążył temat. Pozdrawiam. Dzięki.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum