Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak w Manjaro przenieść systemowy tmp do ramdisk?

Zaczęty przez piimaa, Lipiec 17, 2020, 01:03:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

piimaa

Mam 32GB ram z czego połowa to ramdisk a na nim cache programów. Jak przenieść systemowy tmp do ramdisku? Zmiana tmpfs w fstab z /usr/tmp na np. /ramdisk/tmp nic nie daje.

Manjaro x64 Xfce

pavbaranov

A można wiedzieć po co? Jeśli się nie mylę, to "systemowy tmp" mieści się w tzw. tmpfs, czyli... w RAM :)

manet

Chyba raczej nie, bo po restarcie kompa nie znikają pliki z tmp, ani w Manjaro ani w Archu. Ja też jestem ciekaw jak to zrobić, mam 16GB i wolałbym nie mielić cennego ssd a trzymać tpm w RAM. No i RAM jest szybsze od dysku.
Zrezygnowałem z forum w dniu 2021.01.21 10:47, wszystkie zapytania pozostaną bez odpowiedzi.

pavbaranov

W Archu na 100% znikają - zob.: https://wiki.archlinux.org/index.php/Tmpfs
Oprócz tego - przynajmniej w Archu - jest kilka narzędzi, które w ogóle przenosić mogą część lub nawet całość pracy systemu do RAM. Przy 16GB, jeśli nie używasz jakichś diablo pamięciożernych aplikacji (ot, choćby nie bawisz się w produkcję filmów, różnych bionics itp.) to można się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

manet

Na linuxie video nie da się robić, nie na tym sofcie co jest na linucha, nie będę wciskał sobie kitu hehe
Zrezygnowałem z forum w dniu 2021.01.21 10:47, wszystkie zapytania pozostaną bez odpowiedzi.

pavbaranov

A byś się zdziwił ile produkcji (profesjonalnych) zostało zrobionych z OSowymi nawet aplikacjami do produkcji filmów... :)
To jednak nie jest na temat.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum