Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Zorin - niby wykrywa wifi, ale gdzie je włączyć?

Zaczęty przez adam1709, Marzec 16, 2022, 07:48:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

adam1709

Witam,
Mam na starszym laptopie hp dv2700 (dv2842se) windows 10 i niedawno postawiłem właśnie linux mint.
Instalacje przeprowadzałem z internetem po kablu i problemów nie było. Później chciałem wifi i niby wyskakuje okienko, że należy użyć menu sieci, ale gdzie co i jak to nie mówi i nigdzie nie widzę takiego menu. Na dole po lewej w tych ikonkach też o dziwo nic nie ma do internetu. Co robić? po kablu normalnie działa, ale ikonki na dole też nie ma.

Albedo 0.64

Witaj. Niedawno bawiłem się trochę z Zorinem i menu sieci jest w zasobniku. Zasobnik systemowy (tacka?) na pasku z prawej strony jest zespolony z zegarem i powiadomieniami, można też z niego uruchomić ustawienia systemowe i tam znaleźć wifi. Po skonfigurowaniu połączenia sieciowego w zasobniku powinna być widoczna odpowiednia ikona.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

adam1709

Szukam, szukam i znaleźć nadal nie umiem. Udaje mi się coś znaleźć pod nazwą połączenia sieciowe i tam jest po kablu i niby można dodać wifi, ale tam jest mnóstwo ustawień i nie wiem czy to jest to. Po za tym chciałbym to pokazać zdjęciem, ale tutaj nie widzę możliwości wrzucenia zdjęć. Niby można dodać załączniki, a są tylko 4 opcje do zaznaczenia

robson75

Jak się domyślam, używasz Zorin lite. To tam jest panel xfce. Wystarczy uruchomić panel > aplety



i kliknąć na wtyczka zasobniku stanu.

A jeżeli nie masz tej pozycji, to wystarczy kliknąć dodaj

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

adam1709

ok spróbuję, masz na myśli Menu Whisker czy Wtyczkę zasobnika stanu?

robson75

Cytat: adam1709 w Marzec 20, 2022, 01:14:26 PM
ok spróbuję, masz na myśli Menu Whisker czy Wtyczkę zasobnika stanu?
Oczywiście że wtyczkę zasobnika stanu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

adam1709

Tak mam wersję Lite.
Dziękuję, udało się! że kurde z automatu nie jest to widoczne...
można wyłączyć Bluetooth stamtąd? czy tylko go ukryć? bo w ogóle z tego nie korzystam. Ukryłem go, ale nadal jest taki ptaszek, że można go odsłonić...

Czy można łatwo wyłączyć potrzebę wpisywania hasła? albo przynajmniej po włączeniu z uśpienia. Bo przy normalnym włączeniu mnie nie prosi o nie. Laptop domowy do pierdołek. Najchętniej w ogóle bym hasła tutaj nie chciał.

robson75

Nie wiem jak to jest w Zorin, ale jak nie korzystasz z bluetooth to najlepiej jest go odinstalować, oczywiście tylko wtedy jeżeli nie pociągnie żadnych zależności do prawidłowego działania systemu. Aby sprawdzić jaka wersja bluetooth jest zainstalowana, wystarczy kliknąć na niego panelu PPM i wybrać o programie, wtedy powinno się wyświetlić okno z nazwą.

Co do wpisywania hasła przy wybudzeniu to za to prawdopodobnie odpowiada screensaver, też w bardzo prosty sposób można go wyłączyć. Wystarczy go uruchomić z pozycji menu i sprawdzić w ustawieniach.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

adam1709

#8
Ok, spróbuję z tym później.
Teraz mam inny problem, ale stworzę do tego nowy temat

robson75

Jest jeszcze inny sposób na wyłączenie bluetooth oraz screensaver, trzeba wejść do sesja i uruchamianie > uruchamiane programy i je odznaczyć.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

adam1709

Dziękuję. Instalowałem na nowo zorina 16.1 bo dysk zmieniałem i widocznie coś poprawili/zmienili bo na dzień dobry wifi się pokazywało.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum