Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Przestał widzieć modem do połaczenia komórkowego z internetem

Zaczęty przez Piejanto, Grudzień 27, 2017, 05:10:16 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Po którejś aktualizacji Antergosa, mój HP przestał widzieć HSPA USB Stick HUAWEI E173 u-2.  Widzi Wi-Fi i bezproblemowo łączy przez kabel, ale bywam w sytuacjach gdy potrzebuję się połączyć przez łącze komórkowe Aero2. I to jest ten problem. Po prostu przestał widzieć sieć komórkową Aero2. Próbowałem powtórnie mu wpisać dane w "modyfikuj połączenia" ale to nic nie daje. Pokazuje tylko kiedy było ostatnie łączenie, ale modemu nie widzi. Gdzie można podłubać aby reaktywować tę funkcję?

pavroo

Możliwe, że aktualizacja kernela spowodowała usunięcie sterowników do twojego modemu.
Spróbuj na starszym jądrze, na którym modem działał.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

PomPom

myk byle jak jako tako

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Piejanto

w katalogu  /etc   jest coś takiego jak   usb mode-witch.d     (oglądane pod Midnight Commanderem rozmiar 4096)  Po wejściu, wyświetla się jako    /etc/usb modeswitch.d    ale wygląda jakby był pusty.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piejanto

Wszedłem i wrzuciłem polecenie

yaourt -Sb usb_modeswitch


Zbudaowało i zainstalowało. Potraktowało pakiet jak swój. Dzięki.



Zobacz najnowsze wiadomości na forum