Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

(Rozwiązane) Java(JRE)

Zaczęty przez irkarlik, Lipiec 16, 2013, 06:16:19 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

irkarlik

Jak zainstalować Java(JRE) na Sparkylinux 3rc64. Gdy chcę otworzyć LibreOffice Base i edytować wcześniej zaczętą bazę danych na Mincie to przy klikaniu na "tabela"  program wyświetla mi,  że muszę zainstalować Javę(JRE). Na stronie Javy nie są obsługiwane dystrybucje Debiana. Czy jest jakiś sposób?

irkarlik 

pavroo

#1
Sparky posiada zainstalowaną OpenJava. Usuń ją i zainstaluj wersję własnościową, pobraną ze strony producenta (pakiet java-nr.bin). Przeczytaj również wpis http://linuxiarze.pl/wirtualizacja_java
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

irkarlik

#2
Witam! W terminalu jako root nie mogę znaleźć OpenJava i odinstalować.

W Synaptic'u znalazłem różne pakiety java ale nie wiem który mam odinstalować. :(

pavroo

#3
openjdk
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

irkarlik

#4
Próbuję przez apt-get, aptitude i dpkg i wszystkie pokazują mi, że nie ma takiego katalogu,pliku a pakiet nie jest zainstalowany. Czy w takim razie instalować (bez odinstalowywania-openjdk) java-nr.bin-ale nie znalazłem .bin  tylko 2 pakiety   jre-7u25-linux-x64.rpm-to chyba tylko na fedorę   i jre-7u25-linux-x64.tar.gz( chyba tar.gz) :?

irkarlik

#5
Znalazłem javę w katalogu /usr/lib/jvm



ale którą odinstalować:

wyświetlił mi się katalog

drwxr-xr-x   5 root root  4096 cze 19 13:30 .

drwxr-xr-x 171 root root 28672 lip 16 05:32 ..

lrwxrwxrwx   1 root root    20 lip 28  2012 java-1.7.0-openjdk-amd64 -> java-7-o

penjdk-amd64

-rw-r--r--   1 root root  2439 maj 19 00:59 .java-1.7.0-openjdk-amd64.jinfo

drwxr-xr-x   5 root root  4096 wrz  5  2012 java-6-openjdk-amd64

drwxr-xr-x   5 root root  4096 wrz  5  2012 java-7-openjdk-amd64

drwxr-xr-x   3 root root  4096 wrz  5  2012 java-7-openjdk-common

--odinstalować java-6-openjdk-amd64 czy java-7-openjdk-amd64 czy oba pakiety?

aptitude remove ?( samego openjdk nie widzi)

pavroo

#6
Widzę, że masz dwie zainstralowane wersje OpenJava - 6 i 7.

W takim razie spróbuj najpierw wybrać wersję 7 jako domyślną, poleceniem (jako root):

Code:

update-alternatives --config java




Code:

update-alternatives --config javac


wybierając właściwy numer odpowiadający wersji 7.

Następnie sprawdź LibreOffice. Jeśli jest źle ponów obydwa polecenia wybierając Java 6.

Jeśli w dalszym ciągu jest źle, to odinstaluj wszystkie pliki (synaptic) zawierające w nazwie openjdk (6 i 7).

Pobierz paczkę java.tar.gz (Linux x64), przenieś ją do katalogu /usr/lib/jvm (utwórz go, jeśli go nie ma). Rozpakuj paczkę, utwórz dowiązania symboliczne (za pomocą Midnight Commander będzie najprościej) 4 plików z katalogu /jre-wersja/bin/ : java, java_vm, javas oraz jcontrol do katalogu /usr/bin

Na koniec uruchom ponownie update-alternatives jak powyżej i sprawdź LibreOffice.

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

irkarlik

#7
Serdeczne dzięki  :D  Zrobiłem jak napisałeś i wszystko chodzi  :D

Dowiązania zrobiłem ln -s dla utrudnienia, a przy okazjii wyrzuciłem pliki z uszkodzonymi dowiązaniami symbolicznymi(nazbierało się tego) w /usr/bin. Jeszcze raz dziękuję  :D  irek

P.S. Jak zaznaczać, że problem rozwiązany?

pavroo

#8
Wystarczy, że napiszesz a ja zamknę temat.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum