Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mozilla Firefox - nie zawsze wyświetla pełną zawartośc stron

Zaczęty przez coberr, Wrzesień 02, 2014, 03:08:27 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

coberr

WItam.

Mam problem - zaobserwowałem go chyba w  kilku dystrybucjach linuksa - w ktorych zainstalowana jest ta przegladarka. (nie sprawdzałem na innych przegladarkach - uzywam tylko firefoxa)

Problem polega na tym - że nie zawsze zawartośc stron wyświetlana jest prawidłowo (przeważnie blokowane są guziczki, przełaczniczki, wszelkiego rodzaju rozwijane menu itp).

Pod windowsem XP  - w tej samej sieci - te same strony (również w firefox) wyswietlane są bez najmniejszego problemu.
Co moze byc przyczyną?

Java niby zainstalowana - shockwave player równieź - niby w najnowszych mozliwych wersjach (nie wiem czy to ma znaczenie).

System: xubuntu 14.04
firefox - 31.0
JAVA 1.7.0_65
shockwave flash:11.2.202.400  (akt:01.09.2014)

Przykład strony - w załącznikach:
trainsimframework.org

To tylko przykład - jest wiele stron , z którymi sa podobne problemy (nie jest wyświetlana cała zawartość)

linux:

http://pokazywarka.pl/nxizu5/

to samo w  xp:

http://pokazywarka.pl/sfuxsd/

co to moze być?

Albedo 0.64

Witaj. Jak wskazuje nazwa strony trainsimframework, do wyświetlenia treści potrzebny jest jakiś microsoftowy .NETframework. Spróbuj zainstalować w Xubuntu biblioteki MONO, które pełnią tą samą rolę w Linuksie co frameworki windowsowe. Z ciekawości sprawdziłem przeglądarki Chrome i IE w W7, w obu przypadkach mam tak samo pustą stronę jak u ciebie. Nie jest to więc wina Linuksa czy Firefoksa a właśnie tychże bibliotek. Wydaje mi się, że ta strona oparta jest na jakiejś starej wersji .NETframework skoro nawet W7 tego nie obsługuje.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

coberr

Też podejrzewałem jakiegoś NET frameworka...
JEdnak okazało się całkiem co innego - w zyciu bym nie podejrzewał gada :)

ADBLOCK EDGE.

Dziekuje za zainteresowanie.
Problem rozwiazany




Zobacz najnowsze wiadomości na forum