Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

chroot jako drugi system?

Zaczęty przez anhem, Luty 04, 2016, 11:38:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

anhem

witam
chciałem poruszyć wątek CHROOT....zapewne niektórzy wiedzą, że posiadam Maca G4 i próbuję na nim instalować linuxy dla PPC....ostatnio zaszedł w tej kwestii pewien postęp gdyż zainstalowałem na nim Ubuntu Mate 14.04....no ale jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia i zachciało się Ubuntu 15.04....na forum "Ubuntu Apple hardware" podano , że da się zainstalować Ubuntu 15.04 jako CHROOT na systemie Lubuntu 12.04 ....robiłem wszystko wg. procedury jednak koniec końców coś poszło nie tak...czy ktoś z forumowiczów zna się na CHROOT?

Albedo 0.64

Witaj. Nie bawiłem się w chrootowanie bo jest to jakaś forma wirtualizacji a do tego celu wolę używać Virtualbox. Twoje manewry z Ubuntu z gruntu pozbawione są sensu. Dlaczego? Ponieważ próbujesz zastąpić długoterminową wersję 14.04 na testową 15.04 która właśnie się "kończy"  przy pomocy jeszcze starszej 12.04. Gdzie w tym logika?
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

anhem

tak wiem ,że to na pierwszy rzut oka wydaje się niedorzeczne...po prostu próbuje zainstalować 15.04 gdyż ma potrzebne mi wersje pakietów których dla 14.04 nie ma...a dlaczego robię to na 12.04? to dlatego gdyż wg. ubuntu forum dla apple działa ten chroot na 12.04 właśnie.....
..ale mniejsz o to ...mam teraz pytanie odnośnie golang ...
..próbuje to odpalić ze źródeł gdyż moje ubuntu pobiera starą wersję (mam ubuntu 14.04) i robię wszystko ok wg. opisu ....https://github.com/ethereum/go-ethereum/wiki/Installing-Go#ubuntu-1404
....ściągam plik tak i rozpakowuję do usr/local //ale nie wiem co znaczy :

•Setup a go folder  mkdir -p ~/go; echo "export GOPATH=$HOME/go" >> ~/.bashrc 
•Update your path  echo "export PATH=$PATH:$HOME/go/bin:/usr/local/go/bin" >> ~/.bashrc 
•Read the environment variables into current session:  source ~/.bashrc 

czyli set gopath i path...jak to zrobić?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum