Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem z zintegrowaną grafiką intel

Zaczęty przez Lynx.jr, Marzec 05, 2018, 04:19:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

glimar

Tak to ten z podpisu. System jest mi obojętny byle nie był to Windows. Na laptopie mam Kubuntu i działa bezproblemowo pomimo wieku komputera. Wgrałem minta bo czytałem że lekki , że fajny, że bezproblemowy. Jeżeli zmiana systemu pomoże to tylko proszę o propozycję.
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

glimar

 Tak to ten z podpisu. System jest mi obojętny byle nie był to Windows. Na laptopie mam Kubuntu i działa bezproblemowo pomimo wieku komputera. Wgrałem minta bo czytałem że lekki , że fajny, że bezproblemowy. Jeżeli zmiana systemu pomoże to tylko proszę o propozycję. Przeglądarka Firefox
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

PomPom

Jak podoba Ci się Mint taki, to wgraj po prostu Minta 19.
myk byle jak jako tako

glimar

Czy to może uleczyć mój problem z grafiką ? Ma jakieś inne rozwiązania jeśli chodzi o grafikę ?
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

lami07

Jeśli zaproponowany przeze mnie wcześniej Compton nie pomógł to możesz jeszcze :

1. Zmienić środowisko graficzne. Xfce ze swoim xfwm nie radzi sobie z synchronizacja pionową.

2. Spróbować rozwiązania opisanego przeze mnie tu:
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,2769.msg13689.html#msg13689
Ostrzeżenie. Słyszałem, że potrafi to "posypać" xorg, ale u mnie działa.

3. Skoro używasz Firefoxa możesz wymusić layers.acceleration.force-enabled w about:config
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

glimar

Zainstalowałem mint-meta-mate. Czy uruchomi się automatycznie po restarcie czy muszę jeszcze wymusić uruchomienie ?
I pytanie nr 2.
Czy przyczyną łamania się obrazu może być monitor - a właściwie jego rozdzielczość ?
Komputer podłączony jest do telewizowa 50". Z automatu wybrał rozdzielczość 3840 x 2160 (16:9 )
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

PomPom

Przy logowaniu należy wybrać środowisko MATE. Przyczyną tearingu jest to, że sobie środowisko nie radzi i trzeba je wspomóc.
myk byle jak jako tako

glimar

Przy logowaniu nie mam żadnej opcji do wyboru. Startuje tak samo jak startował. Wygląda jak wyglądał. Żadnych zmian.
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

PomPom

Jak masz ekran logowania, to tam powinna być ikonka od tego, gdzie się zmienia.
myk byle jak jako tako

glimar

Jest. ok. Najpierw napisałem później poszukałem. Mea culpa. Uruchomiłem MATE. Nic to nie poprawiło a mam wrażenie że działa jeszcze gorzej. Jutro zmienię system na  Mint 19. Chyba że macie jakieś inne propozycje, które działają lepiej.
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

glimar

Zainstalowałem Mint 19. Wszystko śmiga ładnie. Żadnych przycięć czy braku synchronizacji. Mój problem rozwiązany. Dziękuję za wszelką pomoc.
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

Zobacz najnowsze wiadomości na forum