Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY] Problem z wyświetlaczem w MX ...

Zaczęty przez ciubaka, Lipiec 11, 2019, 08:38:15 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Fibogacci

#30
Cytat: ciubaka w Lipiec 15, 2019, 06:43:57 PM
Nie jest dobrze. Odinstalować mx instalatorem vesę  było łatwo. Gorzej że teraz MX nie wstaje. Międli międli i kończy na mryganiu myślnikiem na czarnym tle. Niedobrze. Coś mi tu pachnie reinstalem. Notabene - to jeden z niewielu linuxów który nie chce iść na moim lenowo t61 w wersji 64 bity.

Jakim programem (lub w jaki sposób) przenosiłeś ISO (64bit) na USB? Również, czy ISO pobierałeś z torrentów czy z serwerów lustrzanych (a jeśli z serwerów, czy sprawdziłeś sumę md5)?

ciubaka

Najpierw Yumi, potem Rufusem. 64 bity chodziły na nowszych dellu i hp. na starym lenovo tylko 32 bity. Pobierane z sourceforge, sum kontrolnych jeszcze się nauczyłem sprawdzać.

Fibogacci

Cytat: ciubaka w Lipiec 15, 2019, 08:03:14 PM
Najpierw Yumi, potem Rufusem. 64 bity chodziły na nowszych dellu i hp. na starym lenovo tylko 32 bity. Pobierane z sourceforge, sum kontrolnych jeszcze się nauczyłem sprawdzać.

Czy na starym lenovo pojawiał się ten ekran startowy i potem się nie uruchamiał, czy nie pojawiał się nawet ten ekran startowy?


 

ciubaka

64 bity nie startował na lenovo, coś tam wypluwał, ale mało. Na dellu i hp bez problemu. Obie wersje,.Na lenovo tylko 32 bity.

Fibogacci

#34
Cytat: ciubaka w Lipiec 15, 2019, 10:16:32 PM
64 bity nie startował na lenovo, coś tam wypluwał, ale mało. Na dellu i hp bez problemu. Obie wersje,.Na lenovo tylko 32 bity.

Trochę mało precyzyjny komunikat, żeby coś zdiagnozować ;) (czyli dalej nie wiem do końca, czy pojawił się ekran startowy niebieski z wyborem czy nie, jeśli się pojawił, jest tam też opcja wyboru uruchamiania w różnych dodatkowych trybach - a jeśli coś wypluwał, to jakie to były informacje)

Zdarzały się przypadki w niektórych konfiguracjach sprzętowych (problem z uruchomieniem) związane z BIOS (przykład tutaj):
https://mxlinux.org/forum/viewtopic.php?t=45928

Proponowane rozwiązanie to przygotowanie Live-USB ISO 64bit dedykowanym narzędziem MX Live USB Maker (np. z poziomu innego Live USB) przy użyciu opcji 'W pełni funkcjonalny - zapisywalny LiveUSB'.

Rufus i pozostałe oprogramowanie wykonuje przeniesienie za pomocą dd, MX Live USB Maker z tą opcją powyżej daje więcej możliwości.

ciubaka

Nie pojawiał się ekran startowy, nie dochodziłem do tego poziomu na lenovo dla wersji 64 bity. Pokombinuję jeszcze jutro i zdam relację. Tak jak pisałem - żałoby nie ma , najwyżej przeinstaluję. Drugie podejście do mxa - to w zasadzie sukces, inne dystrybucje były bardziej instalacjochłonne :-)

ciubaka

#36
System przeinstalowany, działa. Sprawdzę jeszcze w domu stację dokująca, wygląda że to ona zablokowała pierwszą  instalację. Nawet ustawienie jasności działa w ikonce bateryjki teraz.

ciubaka

Stacja dokująca też działa. Wychodzi że system należy instalować na gołym laptopie, bez stacji, obcych monitorów. Inaczej głupieje i nie funkcjonuje poprawnie. Problem rozwiązany.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum