Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z Biosem

Zaczęty przez kejk, Lipiec 08, 2016, 04:34:16 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kejk

Witam

Dziś Zainstalowałem Linux mint 18 na laptopie. Wszystko chodzi generalnie okey i jestem bardzo zadowolony.. tylko jest jeden problem, a mianowicie nie mogę podczas restartu wejść do biosa standardowym klawiszem bo od razu ładuje się Linux. Ktoś wie jak temu zaradzić?

Albedo 0.64

Witaj. W takiej sytuacji przytrzymuję wciśnięty klawisz BIOS-u (u mnie F2) równocześnie z klawiszem zasilania i trzymam wciśnięty do momentu uruchomienia BIOS.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

kejk

Niestety zaproponowane rozwiązanie przez Ciebie nie pomogło. Zmieniłem sekcje Timeout w grubie na 10 i udało się osiągnąć taki stan że co prawda wyświetla się ekran startowy gdzie można wybrać czy się chce wejść do biosu( klawisz F2) i niby po wciśnięciu cos sie tam dzieje... ale potem i tak ładuje sie Linux zamiast biosa. Przed samym załadowaniem Pulpitu wyświetla się napis : usb 2-1.4: Device not accepting addres 4, error -32

Zobacz najnowsze wiadomości na forum