Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

jestem tu nowy

Zaczęty przez grzeszek73, Październik 02, 2017, 10:04:27 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

grzeszek73

witam wszystkich, jak podałem w temacie, jestem tu nowy. od jakiegoś czasu win mnie drażni, chcę wypróbować mint na starym dellu inspirion 6400 i tutaj chciałbym prosić o pomoc w instalacji systemu i sterowników, w sensie porad oczywiście, z góry dzięki, pozdrawiam

PomPom

Ja bym poradził zainstalować coś innego, niż Mint. W moim doświadczeniu ten system ssie i jest po prostu zepsutym Ubuntu. Samo Ubuntu polecam, w którejkolwiek z form. Ubuntu MATE jest dobre na początek.
myk byle jak jako tako

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Nie ufam Sparky, bo na virtualce działa paskudnie źle, a Debian normalnie. Chyba coś po drodze musiało być zepsute, a to dobrze nie wróży reszcie :/
myk byle jak jako tako

gom1

Nigdy, przenigdy nie oceniam żadnego systemu po instalacji w VM. Tylko natywnie.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

grzeszek73

Dzień dobry wszystkim, jednak mate, mint za bardzo obciąża sprzęt, dzięki za info. Teraz wyjaśniście mi proszę, jak się instaluje dodatkowe aplikacje, nie znalazłem np.whatsapp, którego używamy z moją panią, pozdrawiam

MSki

WatsApp tak jak i Facebook Messenger i Telegram są w przeglądarce Opera, którą bez problemu zainstalujesz pod Linuksa. Wystarczy po zainstalowaniu Opery "odhaczyć" komunikatory których będziesz używał i masz do nich dostęp.

grzeszek73

Ok, mam zainstalowane, a teraz jak włączyć kamerkę, bo w tym dellu nie ma i podłączyłem kamerkę USB logitech c110 ale musi system ją uwidzieć 😅

Zobacz najnowsze wiadomości na forum