Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem ze ścieżką folderu/Nie wiem w którym wątku zadać pytanie

Zaczęty przez debbixon69, Wrzesień 08, 2018, 12:57:28 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Siemka Linuxowicze.

Mam problem, ze ścieżką do folderu. Jak jestem w trybie tekstowym, to nie mogę wejść do folderu, którego nazwa jest dwuczłonowa, np.: 'moje fotki'. Ten problem mam nie tylko wtedy, kiedy korzystam z linuxa, ale i wtedy, kiedy korzystam z windowsowego power shella. Jest to irytujące i żeby wejść do takiego folderu muszę usuwać spację między wyrazami, co jest uciążliwe. Mieliście kiedyś podobny problem ? I sorry, że zadaje to pytanie tutaj. Wujek Google nie jest w stanie mi pomóc. Nadzieja w was, moi drodzy linuxowcy  ;)

Tutaj daję screeny, żeby wam zobrazować, o co mi konkretnie chodzi:





Z góry dzięki za pomoc :)
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Napisałeś 'moje fotki' - masz odpowiedź. Wsadzaj nazwy w ' ', np. cd 'moje fotki'.
myk byle jak jako tako

gom1

Rada na przyszłość: używaj klawisza "TAB" do uzupełniania ścieżek. TAB działa też pod Windows.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Wrzesień 08, 2018, 08:27:57 AM
Napisałeś 'moje fotki' - masz odpowiedź. Wsadzaj nazwy w ' ', np. cd 'moje fotki'.

Dzięki, działa :D Jesteś zajebisty :D
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Cytat: debbixon69 w Wrzesień 08, 2018, 11:45:01 AM
Cytat: Dziadek Starowinek w Wrzesień 08, 2018, 08:27:57 AM
Napisałeś 'moje fotki' - masz odpowiedź. Wsadzaj nazwy w ' ', np. cd 'moje fotki'.

Dzięki, działa :D Jesteś zajebisty :D
Wiem (ᴗ ͜ʖ ᴗ)
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum