Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Internet co chwilę rozłącza

Zaczęty przez hubot, Sierpień 06, 2016, 10:10:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

hubot

Piszę obecnie z trybu recovery uruchomionego przez GRUB-a. Otóż mam następujący problem - co chwilę mi rozłącza internet. Mam system Linux Mint 18 Sarah tak żeby przetestować, czy ta dystrybucja jest dla mnie bo jeszcze sobie nie znalazłem takiej na dłużej oraz powierzchownie zapoznać się co mnie czeka w Linuxach. Korzystam z sieci wi-fi udostępnianej przez telefon Nokia Lumia 610 NFC z systemem Windows Phone 7.5 na kartę przez Playa. Na jednym laptopie z systemem Windows 7 internet idzie bez problemu, na Raspberry Pi z systemem Raspbian Jessie też idzie bez problemu tylko coś na tym Mincie są problemy. Oto parametry karty sieciowej Wi-Fi w moim laptopie:
Compliancy : Wi-Fi®
Network Support : 802.11b/g/n
Manufacturer : Realtek
Wireless Technology : Wireless LAN
Version : RTL8188CE
A o to parametry karty Ethernet:
topology : Fast Ethernet LAN
speed : 10BASE-T/100BASE-TX
Tutaj macie pełną listę parametrów mojego laptopa: http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-c660d-102/
Zmieniałem sterowniki do karty sieciowej i nic to nie pomagało. Także dołożyłem zewnętrzną kartę sieciową TP-LINK TL-WN821N i to nic nie pomagało. Czy mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać problem?

Albedo 0.64

Raspbian Jessie to zapewne modyfikacja Debiana 8 Jessie dla Raspberry. W tym przypadku na dystrybucji opartej na Debianie wifi powinno działać lepiej. Zainstaluj LMDE 2 Betsy - będziesz miał Minta i Debiana zarazem. Ja używam LMDE i sieci wifi z telefonu Samsung S5 - działa koncertowo. Z modemem LTE Huawei E 5180 również nie mam zadnych problemów.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

hubot_

Przepraszam za duplikat konta ale niestety przypadkiem wykasowałem całą bazę danych keepassx razem z kluczem a w niej było zapisane hasło do maila podczas zmiany na LMDE. Proszę nie kasować tego konta.

@up Muszę Ciebie rozczarować ale zmiana Minta na LMDE nic niestety nie pomaga.

Czy to, że korzystam z Playa ma wpływ na to, że mi internet chodzi powoli? Jakie są wasze opinie nt. Playa? A czy korzystanie z sieci typu bittorrent, tor czy irc ma wpływ na działanie internetu? Czy demony typu httpd, sshd mają wþływ na działanie internetu? Jakie znacie oprogramowanie do akceleracji internetu na LMDE?
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum