Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

nie może otworzyć urządzenia MTP (tj. sansa clip) i jak zainstalowac utorrenta

Zaczęty przez flundra, Grudzień 09, 2015, 06:33:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

flundra

Dzień dobry,
proszę o pomoc, bo pierwszy raz mam do czynienia z linuxem (lubuntu) i nie wiem jak to ugryźć tj. jak w temacie. Gdyby ktos zechcial odpowiedzieć, to proszę krok po kroku, bo inaczej nie zakumam. Po wpisaniu fdisk -l w ogole nie widzi odtwarzacza mp3 (pendrivy czyta), ale w spisie położenia jest.

flundra

z sansa rozwiazanie banalne, bo jest mozliwosc ustawienia w nim na mtp. Natomiast jak zainstalowac utorrenta (albo napiprojekt itp.), uzywam wydaje mi sie wlasciwej komendy, ale nie wiem, nazwe ktorego pliku ze sciagnietego i rozpakowanego pakietu mam wpisac?

byters

Czyli o co właściwie chodzi ? O to, że system nie czyta system MP 3 czy z programem do Torrentów masz problem ?

Zaznaczyłeś w czasie instalacji systemu komponent  zw z odtwarzaniem mp 3 w Ubuntu ?

Albedo 0.64

Witaj. A rozejrzałeś się po menu programów? Program do torrentów jest zainstalowany w dziale internet i nazywa się Transmission. Napisy do filmów pobiera VLC, jest też wtyczka napiprojekt do Kodi. Na początek przeczytaj to: http://linuxiarze.pl/konfiguracja-lubuntu-12-04-lts/ . Dotyczy to starszej wersji Lubuntu ale to bez znaczenia i możesz te porady zastosować u siebie. Uruchom centrum oprogramowania Lubuntu i zobacz co możesz zainstalować. A trochę tego jest i komendy nie są do tego potrzebne. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

flundra

tak, sorry za bezsensowny temat, te pytania zadałam po nagłej przesiadce z windowsa na ubuntu, i dopiero potem dopatrzyłam się transmission. Tak na szybko trudno się połapać w strukturze tego systemu i komendach (i kiedy jest potrzebne ich użycie), też dlatego że instrukcje w necie nie są pisane krok po kroku jak dla początkujących, tylko skrótami.

flundra

byters - odtwarza mp3 (komponent był zaznaczony w czasie instalacji), ale nie chciało otworzyć odtwarzacza mp3 - okazało się to żenująco banalne, bo w ustawieniach sansa clip, trzeba było zmienić na MTP.

Albedo 0.64

Wszystkie wskazówki do obsługi systemu znajdziesz na naszym portalu, wystarczy się rozejrzeć lub wpisać słowo kluczowe w szukajkę. Ubuntu (a Lubuntu tym bardziej) jest łatwe w codziennym użytkowaniu i na codzień  nie potrzebujesz używać komend w terminalu. W razie potrzeby znajdziesz potrzebne komendy i wskazówki ich użycia w internecie. Polecam odwiedziny na stronie ubuntu-pomoc.org i ubuntu.pl które są kopalnią wiedzy na ten temat. Znajdziesz tam także porady dotyczące instalowania i uruchamiania sprzętu peryferyjnego (telefony, odtwarzacze, aparaty foto, drukarki itp.) Do odtwarzania wszelkich mulimediów i treści internetowych vod przyda ci się Kodi media center. Więcej dowiesz się na stronie kodi.org.pl
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum