Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zorin i wyjście USB liveboksa

Zaczęty przez zielony_staruszek, Maj 02, 2014, 07:08:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

zielony_staruszek

Właściwie trochę się wahałem, czy post zamieścić tu, czy w dziale Ubuntu - bo na stronie Zorina jej twórcy przyznają, że system ten jest oparty na Ubuntu, ale niech będzie tu.



Na moim pancernym laptopie Thinpad T-43 mam zainstalowany system Zorin OS 8. Wybrałem go po jakimś czasie poszukiwań, żeby w miarę łagodnie przejść z Windowsa na linux.



Internet mam dzięki czemuś w rodzaju neostrady, z liveboksem 2.0. I teraz problem: wymyśliłem sobie, żeby do usb tego liveboksa podłączyć pendrive'a. Chciałbym korzystać z jego danych z laptopa z Wi-Fi i blaszaka podłączonego przewodowo. Na stronie Orange jest opisany sposób postępowania, ale tylko dla użytkowników Windowsa.



Nie mogę znaleźć miejsca u siebie na laptopie, gdzie miałbym wpisać adres liveboksa (\192.168.1.1), żeby potem  zobaczyć pen w swoim systemie (gdzie miałby się pojawić - też nie bardzo wiem, ale penie bym znalazł). Odpowiednia instrukcja dla windowsa brzmi:



Kliknij menu Start, następnie Uruchom (dla Windows XP) lub użyj pola wyszukiwania (Windows Vista lub Windows 7). Wpisz tam: \192.168.1.1 i wciśnij Enter.



Może ktoś umie mi pomóc? Będę bardzo wdzięczny.                          

pavroo

#1
Witam

Wyglada na to, iż trzeba uruchomić przegladarkę internetową (Firefox, Chromium, etc.) i w polu adresu wpisać 192.168.1.1

Możliwe, że wymagane będzie podanie nazwy użytkownika modemu livebox i jego hasła.

To tylko teoria, nigdy nie używałem livebox, lecz zasady łączenia z routerem są podobne.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

zielony_staruszek

#2


Quote:

Cytuj z pavroo w May 2, 2014, 21:48

Witam

Wyglada na to, iż trzeba uruchomić przegladarkę internetową (Firefox, Chromium, etc.) i w polu adresu wpisać 192.168.1.1




Dzięki. Z tego skorzystałem i rzeczywiście w ten sposób można się dostać do zasobów pamięci wpiętej do usb, tyle że za pośrednictem strony internetowej.



A mnie chodziło o dostęp wyłącznie z poziomu komputera i jego systemu. Problem rozwiązałem. Powiem w skrócie jak, może komuś równie zielonemu jak ja się przyda...



Nawiasem mówiąc, przypomniało mi się pewne opowiadanie  s-f (być może Lema, ale nie jestem pewny), które da...wno temu czytałem. Była tam zdaje się Maszyna Znająca Odpowiedzi na Wszystkie Pytania; niestety nikt z ludzi nie potrafił zadać właściwego pytania.



Otóż w luźnej rozmowie telefonicznej, wcale nie ze znawcą linuksa, naprowadzony zostałem na właściwe pytanie. Po wpisaniu do wyszukiwarki (nie Googla, bo unikam, a DuckDuckGo) hasła: linux dostęp do plików sieci lokalnej, uzyskałem na talerzu instrukcję postępowania.



Trzeba wejść do katalogu domowego --> sieć  --> przeglądaj sieć i kliknąć na ikonkę liveboksa. Pojawi się ikona pendrive'a. Klikamy i mamy dostęp do plików.



Wszystkim, którzy mi odpowiedzieli, bardzo dziękuję. I nie obiecuję, że się już nie pojawię - raczej znowu o coś zapytam, bo mam zamiar się z linuksem zaprzyjaźnić, a docelowo usunąć windows z blaszaka.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum