Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro + Xfce4 = gdzie jest gtk.css?

Zaczęty przez Predator, Marzec 05, 2020, 09:35:35 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Predator

Niby powinien być w:    /home/user/.config/gtk-3.0/  ale go tam nie ma, zatem powinien być w: /usr/share/themes/nazwa_themes/gtk-3.0/plik i jest ale jest pusty a w środku piszą: /* ThisThemes is now part of GTK+ 3, this file is no longer used */

Szukam działającego na moim PC gtk.css aby dodać wpisy dotyczące ustawienia ikon na pulpicie, chcę aby nie zawijało mi nazw ikon, aby były widoczne w całości przy każdej czcionce i wielkości ikony.

robson75

Cytat: Predator w Marzec 05, 2020, 09:35:35 AM
Szukam działającego na moim PC gtk.css aby dodać wpisy dotyczące ustawienia ikon na pulpicie, chcę aby nie zawijało mi nazw ikon, aby były widoczne w całości przy każdej czcionce i wielkości ikony.
Takie ustawienia są w pulpicie.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Predator

#2
Chodzi o to aby nie zawijało mi tytułów ikon...
Powinno być:

Katalog
użytkownika

System
plików

a jest:

Katalog uży...
oraz
System plik...


robson75

#3
No to przecież pisałem wcześniej, wchodzisz do ustawień pulpitu, i powiększasz ikony oraz dostosowujesz rozmiar czcionki do tych ikon.

U mnie to wygląda tak

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

#pacman -Syu mlocate && updatedb && locate gtk.css
Manjaro ma swoje "schematy" i one narzucają to co winno być w "czystym" systemie w gtk.css również.

robson75

Cytat: pavbaranov w Marzec 05, 2020, 05:29:57 PM
Manjaro ma swoje "schematy" i one narzucają to co winno być w "czystym" systemie w gtk.css również.
Xfce4 to Xfce4, i nie ma znaczenia w jakim distro.
Odnośnie wątku założonego przez autora, to coś sobie ubzdurał że aby zmienić rozmiar ikon na pulpicie konieczne jest grzebanie w pliku gtk.css. A ten plik odpowiada jedynie za theme w systemie, jedynie można wejść do .config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-desktop.xml i w nim można zmienić rozmiar ikon na pulpicie. Tylko po co? Jeżeli o wiele prościej wpisać w whiskermenu pulpit, i w nim wszystko poustawiać.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Predator

#6
Robson, jaki rozmiar ikon? Mi chodziło o zawijanie tekstu pod ikonami... na szczęście, była wczoraj aktualizacja Manjaro z wersji 19.0.1 do 19.0.2 i tam to o czym pisałem jest już poprawione.
Przy okazji zapytam: jak Ci sprawuje się kernel 5.5.7?

robson75

Cytat: Predator w Marzec 06, 2020, 09:52:58 AM
Robson, jaki rozmiar ikon? Mi chodziło o zawijanie tekstu pod ikonami...
Ty naprawdę nie rozumiesz działania Xfce4.
Jak powiększysz ikony to fonty automatycznie się do tego rozmiaru dostosowują, i w tym wypadku tekst nie jest zwijany jak to jest u Ciebie.
Sam używałem Manjaro Xfce 2 lata, ale z powodu problemów z kernelem porzuciłem to distro, i przesiadłem się na Arch-a, zero problemów.
A jajco na Arch-u 5.5.7 działa bardzo przyzwoicie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lami07

Oj wy chłopaki to sie raczej nie dogadacie. Zamykam zanim zaczniecie sobie skakać do gardeł.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum