Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[solved]Avidemux odmawia współpracy

Zaczęty przez Czesław, Marzec 12, 2017, 09:25:04 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czesław

System to Xubuntu 16.04.02

Zainstalowałem avidemux według http://ubuntuhandbook.org/index.php/2016/08/install-avidemux-2-6-13-ubuntu-16-04/ i skubany zamyka się samoczynnie w trakcie pracy. Co zrobić, albo czym go zastąpić?  Nie zainstaluję Ubuntu, bo moja maszyna tego nie uciągnie.

------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

lesio

No cóż, Ubuntu potrafi być nieprzewidywalne :-).
Zostało zainstalowane avidemux-qt w systemie Xubuntu, czyli w systemie zasadniczo pracującym na gtk. Stosowniejsza byłaby wersja avidemux pod gtk.
http://ubuntuhandbook.org/index.php/2015/05/avidemux-2-6-9-release-how-to-install-in-ubuntu-15-0414-04/
Programem podobnym do avidemux jest handbrake

Czesław

Dziękuję. Handbrake nie pozwala na cięcie i sklejanie filmów, zabawę kolorami ... albo ja nie umiem :)
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

pavroo

W pierwszej kolejności sprawdź dlaczego avidemux zamyka się automatycznie. Problemem może być brak zależności, lub błąd którejś z bibliotek, lub niekompatybilności aplikacji zainstalowanej z zewnętrznego źródła z bibliotekami zainstalowanymi z oficjalnych repozytoriów Ubuntu.

Spróbuj uruchomić aplikacje w terminalu i sprawdź wynik błędu, np.
avidemux
lub
avidemux-qt
lub
avidemux2.6-qt

Alternatywnie, proponuję również program OpenShot.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

robson75

#4
A nie prościej zmienić dystrybucje Linuxa na której to Avidemux działa prawidłowo. Polecam Manjaro, sprawdzałem (jest w repo Manjaro) i instalowałem ten program, działa bez zarzutu. A Manjaro to naprawdę solidny Linux, proponował bym Tobie środowisko graficzne XFCE, skoro Twój stary laptop udżwignął Xubuntu to Manjaro XFCE też da radę.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum