Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązany] Xubuntu, wstrzymanie po zamknięciu pokrywy

Zaczęty przez jacek1400, Maj 26, 2019, 12:58:10 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jacek1400

Cześć,
Problem dotyczy wybudzania ekranu po wstrzymaniu zamknięciem pokrywy. W opcjach zasilania zamknięcie pokrywy laptopa i przycisk zasilania ustawione na wstrzymanie. Jeśli wstrzymam przyciskiem zasilania, ekran się wybudza, natomiast jeśli wstrzymam zamknięciem pokrywy, to ekran się nie wybudza po jej otwarciu i po zalogowaniu. Dokonałem zmiany rozmiaru SWAT, dokonałem wpisu w fstab (bo nie była na stałe zamontowana), dodałem plik /etc/initramfs-tools/conf.d/resume z wpisem UUID, wykonałem aktualizację iniramfs: sudo update-initramfs -k all -u a po zamknięciu klapy ekran dalej nie wstaje. Czy to wina maszyny, czy da się coś z tym zrobić programowo? Na Ubuntu 16.04 tego problemu nie było.
Dell Inspirion 15 3000 Series, Xubuntu 18.04 LTS na Xfce

Edycja: Po otwarciu klapy pojawia się ekran logowania, ale po wpisaniu hasła- miganie i czarny ekran.

pavbaranov

Nie odpowiem, ale... niekiedy problem leży po stronie sterowników GPU. Byłoby zatem dobrze, abyś uzupełnił dane o informacje nt. GPU oraz sterownika, którego używasz, jak również, czy zdecydowałeś się tu na pełną automatykę, czy też dokonywałeś jakichś zmian, w zakresie jego konfiguracji, a jeśli tak, to jakich?

jacek1400

Dzięki
GF 840. Wina sterownika własnościowego Nvidia Driver-390. Ekran wybudzić mogłem tylko po podłączeniu kablem HDMI pod TV i z ekranu TV przełączyć na komputer. Wróciłem do sterownika otwarto-źródłowy i wszystko wróciło do normy. Temat więc do zamknięcia.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum