Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Połączenia internetowe ciag dalszy

Zaczęty przez urbek, Styczeń 16, 2013, 05:11:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MoroS

#15
Spokojnie. Ostatnie polecenie mogło się nie udać, to tylko klient dhcp, ale tym zarządza też NetworkManager, więc problemu nie będzie. Ogólnie polecenia, które wydałeś działały tylko na czas uruchomienia systemu, abyśmy mogli namierzyć źródło problemu (niezaładowany moduł, jak się okazuje). Najszybszym obecnie sposobem utrzymania tego stanu za każdym razem, gdy uruchamia się system jest dopisanie następującej linijki do pliku /etc/modules (jako root oczywiście):

Code:

b44


Po restarcie powinno już być OK.



Pavroo, dla nas informacja, że trzeba będzie zrobić jakiś programik, który będzie zajmował się wykrywaniem i automatycznym ładowaniem odpowiednich modułów. Mam już chyba na to pomysł. :)
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko takie, których jeszcze nie umiemy wykonać. ;)

urbek

#16
Tak teraz jest już jak trzeba.

Nadmienię jeszcze, że w oryginalnym debianie taka systuacja mi sie nie przytrafiła na tym samym sprzęcie więc sugestia, że może by ten problem uwzględnić przy budowaniu nastepnej wersji systemu.

Jeszcze raz dziękuję za bezbłędną diagnozę i równie skuteczne leczenie ;)

pavroo

#17
@ MoroS

Jeśli będziesz miał już coś konkretnego, to załaduję to na próbę do następnej wersji z linii 2.1, nad którą teraz  pracuję. Daj znać jak będziesz gotowy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

urbek

#18
Wlasnie testuje wersje ultra w wersji live i jest taki sam problem, to tylko uwaga na przyszolosc, bo juz wiem jak sobie z tym poradzic;) Moja pisownia to efekt braku PL klawiatury w wersji live.

Ps. oby jak najwiecej chetnych do wspolpracy, zwlaszcza tak zaawansowanych jak MoroS.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum