Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Xubuntu 21,04 xfce 4,16 na panelu problem podwójny psensor

Zaczęty przez mwkosh, Czerwiec 22, 2021, 05:07:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mwkosh

Xubuntu 21.04 xfce 4,16
Może mi ktoś pomoże z tym problemem podwójnego psensora na panelu.

robson75

#1
Najwidoczniej dodałeś do panelu 2 razy psensor. Wejdź do panelu, applety



I usuń jedną pozycje psensor.

EDIT.
Sorry, zapomniałem że psensor nie należy do xfce4, proponuje instalacje xfce4-sensors-plugin.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

mwkosh

Super dziękuje, teraz wszystko działa jak należy W xubintu 20,04 używałem psensora i działało OK a w 21,04 zaczęło wyświetlać raz poprawnie raz podwójnie co mnie męczyło. Czasami wyświetla mi jeszcze podwójnie wifi ale zdarza się to raz na kilkanaście uruchomień, może któraś aktualizacja rozwiąże problem.
Bardzo dziękuje za pomoc, zainstalowałem xfce4-sensors-plugin i teraz jest OK, nie miałem podwójnego apletu psensora to jakiś błąd.
   

Piotr_1988

Cytat: mwkosh w Czerwiec 23, 2021, 12:20:58 AM
W xubintu 20,04 używałem psensora i działało OK a w 21,04 zaczęło wyświetlać raz poprawnie raz podwójnie co mnie męczyło.
Hmm... Używałeś po drodze Xubuntu 20.10? Aktualizacja z Ubuntu 20.04 LTS bezpośrednio do 21.04 z pominięciem 20.10 nie jest wspierana. Ubuntu 20.04 LTS można zaktualizować jedynie do 20.10 lub -przyszłego- 22.04 LTS. Inne kombinacje mają prawo spowodować błędy.

Inna sprawa, że Ubuntu zawsze było mordęgą. Pierwsza z brzegu recenzja Ubuntu 21.04 zwraca uwagę na uciążliwe crashes:
https://averagelinuxuser.com/ubuntu-21-04-review/
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

mwkosh

Nie bawię się w aktualizacje do nowej wersji, instaluje zawsze świeżą kopię, ważne i potrzebne pliki mam w /home. Z xubuntu 20.04 od razu przez świeżą instalkę przeszedłem na 21.04. taki ze mnie dziwak  :) Do tego co ja potrzebuje poza tymi wkurzającymi podwójnymi apletami nie mam problemów z tym xubuntu, śmiga jak szalone. Głównie zajmuje się grafiką i renderem :). XFCE wbiłem sobie do łba, nie mogę się na nic innego przerzucić mimo prób :). Na lapku mam archa który co pół roku się wywala, naprawiam i znowu parę miesięcy mnie cieszy swoją lekkością. Tak że na głównym komputerze chcę mieć coś pewniejszego, przyjdzie taki dzień że acha nie naprawie, wtedy będzie płacz i zgrzyt, xubuntu od lat mnie nie zawiódł. Pozdrawiam :)

PS. Poczytałem problemy ze stronki którą podałeś trochę ze zdumieniem, do pena użyłem Etcher bez problemu jak całą instalację. Filmy zgrywam ze soniaka bez problemu, renderuje w DaVinci Resolve bez problemów. Do grafiki używam Krity bez problemów itd. Nie wiem jak z Nvidia bo ja mam grafe AMD.

Piotr_1988

#5
Cytat: mwkosh w Czerwiec 23, 2021, 03:51:34 AMNa lapku mam archa który co pół roku się wywala, naprawiam i znowu parę miesięcy mnie cieszy swoją lekkością. Tak że na głównym komputerze chcę mieć coś pewniejszego, przyjdzie taki dzień że acha nie naprawie, wtedy będzie płacz i zgrzyt, xubuntu od lat mnie nie zawiódł.
Jakby mi się system co pół roku wywalał, na pewno bym do niego w pewnym momencie przestał wracać. ;) Osobiście nie po to porzuciłem Windowsa, by mi się system wywalał, lecz po to, by się cieszyć legendarną niezniszczalnością Linuxa. Dlatego nie używam więcej Ubuntu (z jakimikolwiek DE), bo ilekroć się skusiłem zobaczyć to najnowsze Ubuntu, u mnie zwykle się wywalało po dwóch dniach. :P Ludzie mają tak skrajnie odmienne doświadczenia z poszczególnymi dystrybucjami, że gubię się, skąd się to bierze. :o Ja po prostu mam dwie lewe ręce do Ubuntu, a niektórzy mają dwie prawe ręce do Ubuntu. ;)

Instalując klona RHELa (Rocky Linux, Oracle Linux, itd.) system będę mieć niezniszczalny -tu mam dwie prawe ręce-, zaś instalując aplikacje przez flatpaka będę mieć świeże programy na tym niezniszczalnym systemie. Wybierając Oracle Linux będę mieć ponadto -opcjonalnie dla chętnych- nieco nowszy kernel niż ten w RHEL + instalację na btrfs (u mnie Ubuntu na zfs wysypało się bodajże po jednym dniu i żadne migawki nie pomogły). A jeśli coś bardziej "przyjaznego" z dużą liczbą nowości, to Fedora--u mnie nieskazitelna gdziekolwiek wylądowała. Na tym myślę, że zakończyłem interesowanie się Linuxem: szkoda czasu na testownie dziesiątek dist, by i tak wrócić do rodziny Fedora-RHEL.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

pavbaranov

Cytat: mwkosh w Czerwiec 23, 2021, 03:51:34 AMNa lapku mam archa który co pół roku się wywala, (...)
Napisz w czym problem w odpowiednim dziale (Arch) i na pewno pomożemy. Od ok. 10 lat mam Archa i dopiero przy nim poznałem co to znaczy mieć stabilny, niewywalający się kompletnie system.

mwkosh

 Piotr_1988 Przepraszam że nie pisałem ale miałem bierzmowanie córki no i koniec podstawówki :)
Nie mam czasu aby na głównym kompie testować dystrybucje jeszcze dodatkowo te które wymagają czułej konfiguracji, dlatego postawiłem na xubuntu bo samego ubuntu nie trawie. Na xubuntu 21.04 się jak na razie trochę zawiodłem bo po załatwieniu sprawy z sensorami teraz mam znowu problem z podwójnym apletem wifi. Najwyżej wrócę do wersji 20.04, może i się znajdzie jeszcze ktoś kto pomoże mi zlikwidować te duble na panelu :)


Sam podam rozwiązanie tego problemu które znalazłem w necie.
Which panel plugins do you have enabled for the panel (Panel Preferences > Items taab)?
Do you have both Status Tray and another one like Notification Area, Indicator Plugin, or Status Notifier? If so, try removing those - "Status Tray Plugin" is the new systray plugin for Xfce 4.16.

mwkosh

pavbaranov
Ostatnią awarię miałem gdzieś ze trzy miesiące temu, mianowicie wywaliło pulpit po aktualizacji, przepraszam ale nie pamiętam co to było. Awarie występują różne i powstają głównie po aktualizacjach. Pomoc szukam na forach anglojęzycznych i w przeciwieństwie do ubuntu można znaleźć rozwiązania o wiele szybciej :). Pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum