Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

linux na tablecie

Zaczęty przez MaciejP, Luty 07, 2022, 08:40:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MaciejP

Witam! Na forum jestem nowy, chc linux uzywam kilka lat. Interesuje mnie możliwość instalacji na tableta, czy to mozliwe? na początek moze sprobuje LiveCore7032. Ktoś pomoże, coś wie, ma doświadczenie, jakieś wskazówki?

pavbaranov

Nie ma czegoś takiego jak "tablet". Jest jego konkretna architektura. I tu masz 2 możliwości - jeśli tablet jest oparty o procesor Intela (x86), to istnieje możliwość, że niemal każdy linux na tym odpali. Masz też dedykowane środowiska, jak np. Plasma Mobile. Jeśli jednak tablet jest na ARM (najpopularniejsze), to musisz znaleźć konkretny ROM dla tego tabletu. Inaczej go uceglisz. Pomijam możliwości emulacji linuksa w środowisku Android, bo i takie są, ale pewnie nie o to Ci chodzi.

MaciejP

dzięki, już sprawdzam co mam  .... zobaczymy co osiągnę

MaciejP

oj chyba długa droga przede mną   mam ....   Quad-Core ARM Cortex-A7   

pavbaranov

Zbyt mało info. Musisz poszukać konkretnego ROM dla Twojego tabletu. Szukaj po nazwie. Jeśli ten tablet był labelowany przez kilka firm, to szukaj po tych nazwach też.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum