Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kopia zapasowa.

Zaczęty przez kdudka1988, Październik 01, 2018, 06:49:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kdudka1988

Witam, czy w opensusie jest możliwość wykonania kopii zapasowej systemu jak w Windowsie? Jest potrzeba instalowania tego samego systemu z tymi samymi "dodatkami" na wielu taki samych samych komputerach. Chodzi o optymalizację i przyśpieszenie całego "procesu"

TataPingu

@kdudka1988
- zerknij na fsarchiwer (graficzny GUI - Qt4-, lub Qt5-fsarchiver)...

kdudka1988

Przed przeczytaniem tego zdążyłem użyć Clonezilla i wyszła kicha. Dla pewności pomogłem sobie torutorialem z Youtube. Niestety wyszło pięknie jak zawsze. Mimo że najpierw zaznaczyłem dysk z systemem później ten na który ma być sklonowany to zniszczyło mi dysk z dobrym systemem. Tego drugiego nawet nie "dotknął" ten program.... Pozostały mi trzy partycje które linux uznaje jako uszkodzone lub z innym systemem niż lunux(jakiś taki komunikat mi się wyświetlił)

kdudka1988

Mam takie pytanie, po sklonowaniu systemu programem Clonezilla "stary dysk" działa ok, tym razem z tym sukces. Niestety po uruchomieniu nowego wyświetla się tylko Grub_ i nic więcej. Da radę ktoś coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam

pavbaranov

Ostatnie pytanie - zbyt mało wiadomości.
Pierwsze - timeshift?

TataPingu

@kdudka1988
- fsarchiver i zrobisz tak, jak to planowales

Sciagnij sobie livea:

https://sourceforge.net/projects/qt4-fsarchiver/files/qt5-fsarchiver/

gom1

Ja bym zwyczajnie klonował dyski za pomocą dd.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

kdudka1988

gom1, możesz rozwinąć? Jestem z tego ciemny. Rozumiem że będzie do tego potrzebny jakiś system live?

Pozdrawiam

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum