Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak załogować się do sieci po instalacji?

Zaczęty przez Dziadeq, Styczeń 11, 2020, 12:04:07 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dziadeq

Niedawno zainstalowałem Lubuntu 18.04 na laptopie ThinkPad R51e, po ukończeniu instalacji i ponownym uruchomieniu system znajduje się w trybie tekstowym "Ubuntu 18.04 LTS FunBox3-6660 tty1:

Funbox3-6660 login:"
Próbowałem wpisywać różne rzeczy ale nic nie działało, nie wiem też jak to ewentualnie pominąć. Co mam z tym zrobić?

pavbaranov

Instalacja nie przebiegła prawidłowo. Najprościej ją ponowić i sprawdzić, czy tak samo się podzieje, przy czym zalecałbym przeczytanie jakiegoś podręcznika instalacji.
Możesz również, gdy system prosi o login, to podać tu taki, pod jakim się nazwałeś jako użytkownik, a następnie - po poproszeniu Ciebie o hasło - wpisanie tego hasła, które ustawiłeś (w konsoli nic nie będzie widać, że cokolwiek piszesz, a zatem uwaga m.in. na literówki, małe/WIELKIE litery itp.). Jeśli się uda wpisz:
sudo systemctl start lightdm
(bo chyba LightDM tam jest). Jeśli nie uda się w ten sposób podnieść Xów, to albo wracamy do pkt 1 (ponowna, poprawna instalacja), albo diagnozujemy problem z użyciem journalctl.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum