Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sparky, CDE oraz DaVinci Resolve - Problem z uruchomieniem programu

Zaczęty przez retromaniak, Styczeń 07, 2023, 11:49:05 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

retromaniak

Dzień dobry
Zainstalowałem ostatnio Sparky Linux w wersji MinimalCLI (Rolling). Doinstalowałem doń xserver oraz środowisko graficzne CDE (Common Desktop Environment). Dlaczego wybór padł na ten interfejs? Cóż może i jest kompletnie archaiczne, ale zaletą jest mała konsumpcja zasobów.

Do rzeczy jednak. Z paczki pobranej ze strony producenta doinstalowałem DaVinci Resolve 18. Problem w tym że menadżer aplikacji CDE nie widzi tej aplikacji zaś z terminala nie mogłem go uruchomić (wpisywałem davinci-resolve oraz davinciresolve jednak widziałem tylko komunikat o tym że nie znaleziono polecenia)

Pytania mam dwa. Pierwsze, jak uruchomić DaVinci Resolve z terminala? Drugie, jak ,,dodać" ten oraz inne programy (np. ksnip lub audacity) do Menadżera aplikacji CDE tak aby móc bezpośrednio z jego poziomu uruchomić ten program.

Dołączam plik LOG z instalacji DaVinci Resolve.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

retromaniak

Cytat: robson75 w Styczeń 07, 2023, 12:44:43 PMAby uruchomić ten program z konsoli wystarczy wpisać samo
resolve
Odpowiedź z terminala: ,,nie znaleziono polecenia" wpisywałem z Sudo jak i bez Sudo.


robson75

Cytat: retromaniak w Styczeń 07, 2023, 01:04:27 PMOdpowiedź z terminala: ,,nie znaleziono polecenia" wpisywałem z Sudo jak i bez Sudo.
Nie próbuj uruchamiać nigdy aplikacji przez sudo nie przeznaczonych do tego, bo to jest najprostsza droga do rozwalenia sobie systemu. A czy masz tą paczkę .deb tego programu? jeżeli tak to weź rozpakuj ją, i odszukaj katalog bin, i sprawdź jakie są tam pliki. Nazwy tych plików odpowiadają komendą z terminala.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

retromaniak

Nie, paczki .deb nie mam po prostu odpaliłem plik .run jako wykonywalny i zainstalowałem jak aplikację na windowsie.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

retromaniak



robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Cytat: retromaniak w Styczeń 07, 2023, 11:49:05 AMDlaczego wybór padł na ten interfejs? Cóż może i jest kompletnie archaiczne, ale zaletą jest mała konsumpcja zasobów.
Cytat: retromaniak w Styczeń 07, 2023, 11:49:05 AMdoinstalowałem DaVinci Resolve 18
To bardzo do siebie nie pasuje. Dla komputera, który ma obsłużyć Resolve, te zaoszczędzone zasoby to będzie nic. Za to produkujesz sobie problemy przez środowisko graficzne, które dla współczesnych multimedialnych komputerów jest straszakiem lub wehikułem czasu dla entuzjastów.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum