Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z wi-fi

Zaczęty przez Antarktyczny, Luty 21, 2018, 09:09:30 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

To ja podbijam spróbowanie nowszej dystrybucji, jak to zalecił gom1.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Właśnie wgrałem nowego kernela. Po restarcie od razu pojawiła się opcja Wi-FI. Nie do końca to rozumiem, ale mój Linux chyba jest kobietą-nie muszę go rozumieć, by ten związek jakoś się rozwijał :) Dziękuję wszystkim za wydatną pomoc, i cierpliwość. A co do nowego distra- chyba powoli trzeba będzie :)

PomPom

Odświeżyłeś jądra, to od razu jakaś chętniejsza ta kobieta :D
Czułem ciągle właśnie, że Twoje problemy wynikają ze starszych pakietów, w tym jądra właśnie/przede wszystkim.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Dziadek Starowinek-masz bardzo naukowe podejście do kwestii odświeżania Kernela :) W sumie masz rację, na 99% wszystkie badziewiackie problemiki były z tego powodu.

Antarktyczny

Znalazłem Twoją wypowiedź Dziadek Starowinek z tematu dotyczącego braku wifi na Linuxie Mint 18. Zacytuję:

''Jak masz neta po kablu, to może dograj Mintowi nowszy kernel, np. 4.10, którego używa podstawa Minta - Ubuntu. Jest to możliwe z poziomu menadżera aktualizacji, gdzieś tam w Widoku czy innym menu obok. ""

Miałeś nosa :)

PomPom

Dodam, że jak się nie ma neta po kablu, to można gdzieś indziej ściągnąć paczkę .deb (np. na telefonie) i w taki sposób zaktualizować kernel, że odpalasz tę paczuszkę przez GDebi albo dpkg.
myk byle jak jako tako

astasz

Z wrażenia też sobie wrzuciłem najnowszego : ) - 4.14.13-1 tak na wszelki:)
Antarktyczy - wyrazy uznania za własny pomyslunek
Debian Buster MATE

Antarktyczny

Dzięki za pomoc astasz. Wyrazy uznania nie do końca należą mi się, bardzo dużo pomagaliście mi Wy. Grunt, że się udało :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum