Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązany] Fedora KDE wiesza się

Zaczęty przez xarx, Wrzesień 04, 2021, 07:17:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Fedora KDE wiesza mi się za każdym razem gdy próbuję ją zainstalować. Startuję z pendrive, ale mogę zobaczyć tylko tapetę z drzewkami i nic więcej. Kilka razy ściągałem obraz systemu, kilka razy przygotowywałem pen i nic — zawsze to samo.

PomPom

Za pomocą jakiego programu przygotowujesz nośnik?

https://ask.fedoraproject.org/t/fedora-34-kde-hangs-at-desktop-start/13849
Tu ktoś jakieś rozwiązanie przedstawił. Na opcji, którą uruchamiasz Fedorę klikasz "e" i na miejscu "splash quiet" wpisujesz "nomodeset".
myk byle jak jako tako

xarx

Zainstalowałem z DVD, ale po uruchomieniu systemu i tak się wiesza.

pavbaranov

Oprócz "wiesza się", to jakiekolwiek info by się przydało. Nt. sprzętu (konfiguracji) i tego na czym się wiesza (ściągnąć "splash quiet" z opcji startowych).

MSki

Nic nie sugeruję xarx, ale skoro Fedorę przerzuciłeś z DVD na pendrive, to może jakiś błąd podczas transferu zaistniał, lub DVD była z błędem wypalona i jest on powielony na pendrivie.
Spróbuj może ściągnąć z sieci obraz iso Fedory i za pomocą właściwego programu zrobić bootowalny obraz systemu.

xarx

Sprzęt: HP 8200 TW. ISO ściągałem za każdym razem nowe, pena robiłem Rufusem, DVD wypalałem pod Windows. Ale poddaję się — wracam do Zorina.

pavbaranov


robson75

Cytat: xarx w Wrzesień 06, 2021, 04:02:23 PM
pena robiłem Rufusem, DVD wypalałem pod Windows.
A może warto spróbować wypalić to ISO na pendraka na linuxie, przy pomocy imagewriter.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Robert - Fedora ma własne, polecane narzędzie: Fedora Media Writer (to z linka wyżej) i jest dostępne na każdą z popularnych platform. Inna sprawa, że w sytuacji "wiesza się" bez choćby jakiejkolwiek współpracy ze strony osoby, która zgłasza problem - niczego się nie zdziała. W pierwszej kolejności należy "zdjąć" quiet i splash, a potem zobaczyć na czym staje program startowy. Dopiero potem można cokolwiek stwierdzić.

xarx

Cytat: pavbaranov w Wrzesień 06, 2021, 07:11:27 PM
Robert - Fedora ma własne, polecane narzędzie: Fedora Media Writer (to z linka wyżej) i jest dostępne na każdą z popularnych platform. Inna sprawa, że w sytuacji "wiesza się" bez choćby jakiejkolwiek współpracy ze strony osoby, która zgłasza problem - niczego się nie zdziała. W pierwszej kolejności należy "zdjąć" quiet i splash, a potem zobaczyć na czym staje program startowy. Dopiero potem można cokolwiek stwierdzić.

Problemu się nie rozwiąże bez jakiejkolwiek współpracy  ze strony osoby, która pomaga rozwiązać problem - niczego się nie zdziała. W pierwszej kolejności należy powiedzieć jak zdjąć quiet i splash i o czym Panowie w ogóle deliberują...

robson75

#10
Cytat: PomPom w Wrzesień 05, 2021, 09:26:44 AM
Na opcji, którą uruchamiasz Fedorę klikasz "e" i na miejscu "splash quiet" wpisujesz "nomodeset".
Tu masz odpowiedz. Czyli po prostu wchodzisz do GRUB-ego i go edytujesz.
To jest prawdopodobnie w linii 6
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="splash quiet"
i zmieniasz na
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="nomodeset"

A tu masz info jak zapisywać zmiany w edytorze nano
CytatPo edycji pliku zazwyczaj chcemy zapisać dokonane zmiany. Można tego dokonać korzystając ze skrótu Ctrl+O - służy on do zapisywania zmian. Zostanie wyświetlone pole, gdzie należy wpisać nazwę pliku, który ma zostać zapisany - zatwierdzamy ją klawiszem Enter. Aby zamknąć edytor, korzystamy ze skrótu Ctrl+X.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@xarx - W pierwszej kolejności należy czytać porady :) - @PomPom podał.
@robson75 - Robert, trochę nie tak. Owe "e" przy starcie GRUB umożliwia wejście do linii poleceń kernela (które są przez GRUBa przekazywane) i edycję jego bez zmiany jakiegokolwiek pliku. Pojawia się po prostu linia tych poleceń, która jest edytowalna. Dopiero po instalacji systemu (a tu problem z liveUSB) można to - zresztą w niejeden sposób - ustawić. Nb. nie polecałbym od kopa zamianę "quiet splash" na "nomodeset". Wpierw należy sprawdzić co Fedorę boli, a "nomodeset" może zaciemnić sytuację, choć może być też i potrzebnym rozwiązaniem - to się okaże.

xarx


pavbaranov


xarx

Winna karta graficzna. Wyjąłem i na zintegrowanej działa.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum