Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją Ubuntu, CentOS na VirtualBox'ie!!

Zaczęty przez cezary.tworzewski, Maj 20, 2018, 07:36:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

cezary.tworzewski

Cześć,

Mam poważny problem z zainstalowaniem  CentOS na VirtualBox.
Wyskakuje takie coś:

Chodzi chyba, że nie ma ustawionej VT w BIOS.
Tylko, że u mnie nie ma takiej opcji w BIOS a mam Phoenix.

Parę dni temu natomiast miałem na laptopie Windows 8.1 i VirtualBox. Zadziwiające jest to, że zainstalowałem wcześniej na nim Ubuntu wirtualnie a po reinstalacji pojawił się problem.
Parę razy miałem Windows/Linux na VirtualBox, a tu nagle taki problem. Co mogę zrobić??

PomPom

Mamy tutaj na forum taki fajny zepsuty plugin do obrazków i nie wyświetla go. Podrzuć proszę link.
myk byle jak jako tako

lami07

Jeśli wcześniej korzystałeś z virtualbox na win i działało, to raczej masz aktywną VT. Jeśli mam zgadywać (obrazek nie działa) obstawiam, że nie masz zainstalowanego virtualbox-dkms. Nagłówki do kernela w Ubuntu są zainstalowane domyślnie (chyba ;-) )
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]


cezary.tworzewski

Cytat: lami07 w Maj 20, 2018, 08:14:50 PM
Jeśli wcześniej korzystałeś z virtualbox na win i działało, to raczej masz aktywną VT. Jeśli mam zgadywać (obrazek nie działa) obstawiam, że nie masz zainstalowanego virtualbox-dkms. Nagłówki do kernela w Ubuntu są zainstalowane domyślnie (chyba ;-) )

Tak. Korzystałem. A później odinstalowałem i zainstalowałem ponownie VIRTUALBOX i był ten problem co w linku poniżej...

gom1

Jaką wersję Ubuntu zainstalowałeś? 32- czy 64-bitową?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

cezary.tworzewski

Posiadam wersję Ubuntu 16.04 x86_64.

Chciałbym sobie CentOS zainstalować na wirtual box-ie.

PomPom

Spróbuj w terminalu:
VBoxManage modifyvm "CentOS" --longmode off
myk byle jak jako tako

cezary.tworzewski

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 20, 2018, 10:10:34 PM
Spróbuj w terminalu:
VBoxManage modifyvm "CentOS" --longmode off

Tzn.? o co dokładnie chodzi?

PomPom

myk byle jak jako tako

ciekawski

Może przypadkiem wybrałeś 64bit zamiast 32bit lub odwrotnie, innego pomysłu nie mam :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum