Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Konsola

Zaczęty przez Pio24, Październik 22, 2021, 12:15:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pio24

Dzień dobry
Mój system to "czysty arch" plus kde plasma
Terminal nie pamięta ustawionej czcionki , zawsze wraca do 10pkt.
pacman -S konsole tak był zainstalowany.Czy mogę edytować i na stałe ustawić np 14pkt ?
Pozdrawiam. :)

robson75

#1
Mnie się wydaje że można zmienić ustawienia konsoli, musisz wejść w ustawienia, edytować profil, zapisać. Choć w tej kwestii najlepiej będzie wiedział co należy wykonać @pavbaranov.

EDIT.
Zainstalowałem na próbę konsole, i normalnie da się zmienić rozmiar czcionki, musisz najpierw kliknąć na ustawienia > edytuj bieżący profil, i w nim edytujesz ustawienia, następnie wybierz zastosuj, i zamknij te okno. Klikasz na ustawienia > ustawienia konsola > profile i zaznaczasz nowy edytowany profil jako domyślny.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Pio24

#2
 "musisz wejść w ustawienia, edytować profil, zapisać. "
Oto właśnie chodzi że ten sposób NIE działa.
albo naprawią lub pozostaje sudo nano ............
Edit
robson75 ustaw np  czcionkę na 16pkt i odpal ponownie konsole , bo u mnie tego nie pamięta.
edytuj bieżący profil > wygląd > czcionka jest na 10pkt zmieniam > zastosuj po restarcie jest na 10 pkt.

robson75

Cytat: robson75 w Październik 22, 2021, 12:32:58 PM
Zainstalowałem na próbę konsole, i normalnie da się zmienić rozmiar czcionki, musisz najpierw kliknąć na ustawienia > edytuj bieżący profil, i w nim edytujesz ustawienia, następnie wybierz zastosuj, i zamknij te okno. Klikasz na ustawienia > ustawienia konsola > profile i zaznaczasz nowy edytowany profil jako domyślny.
Przecież Tobie opisałem jakie kroki musisz poczynić.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Po pierwsze: dokonując instalacji czegokolwiek w Archu wykonaj: pacman -Syu nazwa. Istotne zwłaszcza przy KDE.
Po drugie: stwórz nowy profil (dowolnie nazwij) - profil domyślny nie jest edytowalny (jest tylko do odczytu, choć możesz go w danej sesji zmienić) - ustaw co potrzebujesz, zapisz; następnie w Ustawieni -> Profile, wybierz ten nowy profil i ustaw jako domyślny.

Pio24

Ustawienia -> Profile, wybierz ten nowy profil i ustaw jako domyślny.

Dziękuję działa .

Zobacz najnowsze wiadomości na forum