Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Anarchy nie wyświetla miniatur

Zaczęty przez robson75, Październik 13, 2018, 01:08:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Witam
Po prawie dwóch latach korzystania z Manjaro postanowiłem przejść na coś bliższego Arch-owi, mój wybór padł na Anarchy Xfce.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z systemu, ale jest drobna sprawa która mi przeszkadza. Chodzi o brak miniatur w plikach wideo, screenshot-y normalnie wyświetlają miniatury, natomiast pliki wideo nie, tylko jest ikona systemowa.
I tu moje pytanie, jaki pakiet odpowiada za wyświetlanie miniatur w plikach wideo?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

To thunar? Musisz doinstalować jakieś "thumbnails". Dla wideo to ffmpegthumbnailer. Dla innych? Jedyne co znalazłem to program tumbler: extra/tumbler 0.2.3-1 (xfce4)
    D-Bus service for applications to request thumbnails

który jest aplikacją dla Xfce służącą - jak rozumiem - do generowania właśnie thumbnails. Zob.: https://git.xfce.org/xfce/tumbler/tree/README

robson75

Jesteś wielki Pawle, po doinstalowaniu pakietu ffmpegthumbnailer miniatury są wyświetlane.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov


Zobacz najnowsze wiadomości na forum