Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mam kopie dysku ... ?

Zaczęty przez kejrolek, Listopad 06, 2020, 06:19:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kejrolek

Cześć, zauważyłem że w lokalizacji media/karolpurgal/ mam dysk o woluminie "Nowy", ale jak wpisuję cd Nowy to mam taki output: "bash: cd: Nowy: Brak dostępu", a jak użyję komendy "ls" to mam na niebiesko mój dysk Nowy i Nowy1 wyróżnioną czcionką. Na dysku Nowy1 jest to samo co na Nowy ale w eksploratorze mam Nowy a nie Nowy1 i mam pełny dostęp do niego. Oco chodzi? Czy ktoś mi wytłumaczy?  :P

Piotr_1988

Trochę to pokręcone z opisu... :o Wchodziłeś z uprawnieniami administratora?
sudo -s
Wpisz hasło. Zobacz, czy teraz wejdziesz.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

kejrolek

Nowy jest pusty a jego zawartość jest na Nowy1 WTF. A jak mam zamontowaćt ą partycję jako read-write?

Armalat

Mi wygląda na to, że "Nowy", to partycja rozszerzona, i na niej jest utworzona partycja "Nowy1". Jeśli chodzi o zamontowanie, to może trzeba zmienić sobie uprawnienia?

kejrolek

a jak mam zmienić sobie uprawnienia?

Piotr_1988

Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

kejrolek

Cytat: Piotr_1988 w Listopad 07, 2020, 02:32:32 PM
Cytat: kejrolek w Listopad 07, 2020, 01:19:56 PM
a jak mam zmienić sobie uprawnienia?
Napisałem Ci powyżej.

Ehh nie mogłem nic tam edytować, bo źle wyłączałem komputer (Długie wciśnięcie power button) i Windows 10 nie zamykał dysków więc linux nie mógł ich poprawnie zamontować i dlatego tak XD. Ale dziękuję że chciałeś mi pomuc  ;)

kejrolek

Skoro problem rozwiązany, zamykam ten wątek.  :)
Życzę miłego dnia lub kolorowych snów bo nie wiem kiedy to przeczytasz xD

Zobacz najnowsze wiadomości na forum