Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

VPN w Tails

Zaczęty przez MarcinWPR, Wrzesień 26, 2018, 02:41:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MarcinWPR

Witam
Chciałbym zainstalować VPN w Tails.

Czytałem instrukcję na stronie https://tails.boum.org/blueprint/vpn_support/
Ale nie do konca rozumiem, proszę o pomoc

MarcinWPR

Znalazłem taka instrukcję

https://anonymous-vpn.biz/how-to-set-up-vpn-at-tails/

Czy będzie Ok? Czy wogole warto instalować Vpn w tails?

gom1

W przypadku Tails to dodatkowa warstwa ochrony - wg mnie warto.

Pytanie: chcesz zainstalować serwer VPN czy też klienta VPN?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

MarcinWPR

Tak za bardzo nie orientuje się w temacie, zrobic tak żeby było dobrze

MSki

Wystarczająco dobrze, to będzie jak zainstalujesz Operę i w jej ustawieniach "odhaczysz" VPN.
A jeśli nie lubisz tej przeglądarki, to do każdej innej możesz pobrać z rozszerzeń np. TouchVPN (bezpłatny) i po uruchomieniu przeglądarki uruchomić to rozszerzenie.

PomPom

Cytat: MSki w Wrzesień 27, 2018, 11:52:54 AM
Wystarczająco dobrze, to będzie jak zainstalujesz Operę i w jej ustawieniach "odhaczysz" VPN.
A jeśli nie lubisz tej przeglądarki, to do każdej innej możesz pobrać z rozszerzeń np. TouchVPN (bezpłatny) i po uruchomieniu przeglądarki uruchomić to rozszerzenie.
Jak mowa o Tails, to raczej też mowa o Tor Browser. Jakoś zamkniętoźródłowa przeglądarka nie pasuje mi do całości distra, które dba o prywatność...
myk byle jak jako tako

dashat

Nie wystarczy Ci zwykłe obfs4proxy jak już musisz ukrywać fakt korzystania z Tora, co według mnie jest bezsensowne w Polsce ponieważ na całe szczęście Tor w naszym kraju nie jest nielegalny? Podczas odpalania sesji Tor zwykle otrzymujesz pytania typu czy używasz serwera proxy, czy Internet jest cenzurowany itp.

MarcinWPR

ogólnie piszą że VPN+ Tor to podstawa wiec myslaem ze warto coś takiego zainstalować żeby zwiekszć bezpieczestwo i animowosc

gom1

A masz konto na serwerze VPN?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum