Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z panelem zadań w ZORIN OS

Zaczęty przez Tomek lvl33, Czerwiec 13, 2019, 07:54:29 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek lvl33

Witam!
Mam problem z panelem zadań w ZORIN OS. Chodzi o to że przypadkowo powiększyłem go tak bardzo że wszystko zasłania.
Nie mogę nic zrobić oprócz odpalenia terminala. Czy jest jakiś sposób na przywrócenie tego panelu do normy?.

pavbaranov

Ja mam bardzo prozaiczny pomysł na tego typu rzeczy, gdzie "nic się nie da zrobić" i nie wiadomo co za to odpowiada. Zwykle informacje o takich rzeczach przechowuje jakiś plik konfiguracyjny w ~/.config. Zatem po prostu zmieniam nazwę tego katalogu na dowolny inny, a następnie restartuję środowisko, które wówczas uruchomi się z domyślnymi ustawieniami.


robson75

Z Zorinem jest taki problem że mimo że ma DE Xfce, to nie używa panelu Xfce tylko swojego. (wiem bo testowałem na VB)
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@robson75 - Ale i tak, po wywaleniu ~/.config - musi przywrócić ustawienia ze szkieletu. Potem można sobie ewentualne, brakujące ustawienia przenieść ze zbackupowanego config do ~/.config.

robson75

#5
Ja bym proponował dodanie panelu Xfce, bo ma o wiele prostszy config i łatwiej jest go skonfigurować, a domyślny panel zorina bym usunął z pulpitu.
http://ecg.vot.pl/xfce4-konfiguracja
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Chciałbym pomóc, a nie zaszkodzić, dlatego proszę o opinię bardziej doświadczonych.
W poradniku Ubuntu - http://ubuntu.pl/dokumenty/Przewodnik_Ubuntu_14.04_LTS_Trusty_Tahr.pdf
jest wzmianka o naprawie Launchera, ale to dotyczy Unity.
Są też "dwie linijki" Terminala, które przywracają system do ustawień domyślnych;

sudo apt-get install dconf-tools
dconf reset -f /org/compiz/


robson75

Zamiast panelu można dodać dock, w tym wypadku polecam plank



A żeby go odpowiednio skonfigurować wystarczy wpisać w terminalu
plank --preferences
W wyniku czego pojawi nam się takie oto okno

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Chłopaki: stop orkiestra. Zorin nie ma Compiza i porady z Ubuntu, na którym Unity raczej nie dla niego. Tu jest Xfce i doradzajmy w ramach tego, co się tu podziało. Nie doradzajmy innych rozwiązań (docków itp.), albowiem co z tego, że ktoś sobie nawet ów dock zainstaluje, skoro problem z byczym panelem pozostanie.

robson75

Od siebie jeszcze dodam, aby przeładować panel Xfce wpisujemy do terminala
xfce4-panel -r
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Na pewno Xfce? Zorin jest na GNOME, a Zorin Lite jest na Xfce.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: PomPom w Czerwiec 13, 2019, 03:14:56 PM
Na pewno Xfce? Zorin jest na GNOME, a Zorin Lite jest na Xfce.
Masz racje, ale autor wątku nie podał informacji jaki to jest Zorin, z jakim DE, ale testując Zorin Lite domyślam się że chodzi mu o Xfce, chociaż pewności nie mam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum