Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Siduction - parę zdanń na temat

Zaczęty przez MSki, Styczeń 04, 2022, 06:04:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lcoyote

Cytat: MSki w Styczeń 06, 2022, 10:42:04 AM
..a po dzisiejszej (6.01.2022) aktualizacji kernel release - 5.15.13-1- siduction-amd64
Szkoda tylko, że mają środowiska bez Cynnamon — jakoś tak przyzwyczaiłem się do tego  :o Tutaj troszkę o tym systemie https://siduction.org/installation-media/

... i jeszcze

@MMki a jak ze startem u Ciebie i jakie masz środowisko?
U mnie na Cynnamon
13 lutego 2022 Debian
Cytatchristophe@christophe ~> systemd-analyze
Startup finished in 9.408s (kernel) + 12.729s (userspace) = 22.138s
graphical.target reached after 12.681s in userspace
19 listopada 2021
Cytatchristophe@christophe ~> systemd-analyze
Startup finished in 6.297s (kernel) + 12.018s (userspace) = 18.316s
graphical.target reached after 11.949s in userspace
12 marca 2019 (Mabox ze środowiskiem OpenBox — bardzo lekkie)
Cytatchristophe@christophe-Lenovo-G585:~$ systemd-analyze
Startup finished in 4.236s (firmware) + 4.182s (loader) + 7.285s (kernel) + 41.299s (userspace) = 57.003s
graphical.target reached after 41.276s in userspace
:o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

robson75

A po kiego Tobie jest koniecznie potrzebny cinnamon? Jeżeli chcesz mieć wodotryski to zainstaluj xfce4 i dodaj compiz, tak ja to zrobiłem.
https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,3686.0.html
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lcoyote

Cytat: robson75 w Luty 13, 2022, 04:08:06 PM
A po kiego Tobie jest koniecznie potrzebny cinnamon? Jeżeli chcesz mieć wodotryski to zainstaluj xfce4 i dodaj compiz, tak ja to zrobiłem.
To nie chodzi o wodotryski  :o ??? Przeważnie unikam czegoś takiego, może faktycznie warto przygotować się na przejście na tę dystrybucję — ale, jak na razie Debian działa to niechaj działa. Przygotuję tylko USB Bootowalne  :o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

MSki

#18
lcoyote - ja mam Xfce. System startuje do pozycji "hasła użytkownika" w ciągu 50 sekund, ale tylko dlatego, że jeśli istnieje taka możliwość, to szyfruję cały system. Dlatego ta nieznaczna zwłoka, którą można darować.
Nie pamiętam dokładnie, jakie distro instalowałem kiedyś z możliwością szyfrowania, ale tam wstanie systemu zajmowało prawie 2,5 minuty.
Oczywiście można pominąć ten krok, podczas instalacji Siductiona na dysku i wówczas sam proces wstania systemu skróci się do paru sekund.
W dużej mierze o szybkości distra, czego chyba pisać nie muszę, decyduje dysk na jakim jest zainstalowane, ja mam na HDD, ale mam zamiar kupić SSD (960Gb) , bo o M.2 PCI mogę zapomnieć ..brak slotu w laptopie.

Ale jak bardzo, ale to bardzo chcesz mieć DE Cinnamon, to może może sprawdź
https://ubuntucinnamon.org/
znalazłem gdzieś wersję 22.04 -test

lcoyote

#19
Cytat: MSki w Luty 14, 2022, 04:17:23 PM
lcoyote - ja mam Xfce.
.......
Ale jak bardzo, ale to bardzo chcesz mieć DE Cinnamon, to może może sprawdź
Nie po to instalowałem Debiana 11, by wracać przez środowisko do nieudanego Ubuntu, już wolałbym przejść na Xfce niż na Ubuntu  >:( Nie wiem jak teraz, ale jak rezygnowałem z tego dyrtro, to nawet do sudo bez hasła wchodziło się — jakieś jajca  :o ::)
A, jeszcze jedno?? czy dobrze przetłumaczony jest Syduction na j. polski — bo ze dwa lata temu mając ROSA — to nawet z polskim mieszał się angielski i rosyjski z cyrylicą.
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

PomPom

Zawsze podoba mi się, jak ludzie przekreślają Ubuntu z powodu byle bzdury i zerowych chęci, tylko dlatego, że to modne w kulturze hipsterów oprogramowania.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

@Icoyote - Kwestia tłumaczenia nie jest zależna od dystrybucji. W żaden sposób. GUI/DE/DM itd. mają swoje własne tłumaczenia; tłumaczenia w konsoli - zależne od ustawień.
Cinnamon nie jest rozwijany przez Ubuntu, a przez Mint. Jest dostępny (to DE) na wiele dystrybucji.
Xfce a Ubuntu to dwie różne rzeczy. Pierwsza to DE, a druga to dystrybucja. W przypadku *buntu wersja z Xfce jest nazwana Xubuntu.
A różnica między Ubuntu, a Debianem, to m.in. podejście do użytkownika. Niestety ale w drugim przypadku jest ono żadne.

lcoyote

Cytat: PomPom w Luty 14, 2022, 09:07:46 PM
Zawsze podoba mi się, jak ludzie przekreślają Ubuntu z powodu byle bzdury i zerowych chęci, tylko dlatego, że to modne w kulturze hipsterów oprogramowania.
Sporo siedziałem na Ubuntu, Mincie — a jak sporo — to czas zmieniać na coś innego  ;D Obecnie na Debianie, za pewien czas pewnie na innej dystrybucji, może jednak na Debianie?? Troszkę, a nawet sporo czasu mam obecnie no bo nie muszę pracować zawodowo, a dwie godzinki (około) zajmuje postawienie od zera systemu — toż to nawet zabawa i z nudów można robić to czy coś innego. Mógłbym znaleźć sposób na obejście tej "dziwnej zaszłości w sudo" - ale system przestał mi się podobać. Debiana miałem na CD (~9) dawno, dawno temu (z jakimś czasopismem kupionym w EMPiK-u) i jakoś nie przybrałem się wcześniej do tej dystro i wreszcie mam. Pomimo pewnych komplikacji (karta grafiki, karta sieciowa i drukarka) - to znalazłem rozwiązanie i drukarka CLX-3305 Samsunga drukuje nawet w kolorze. Ubuntu, Mint, OpenSuSe, Manjaro i Mabox wykrywały wszystko bez problemu — Debian już nie, ale znalazłem rozwiązanie na Żabojadzkim forum.
Że Samsung ma repozytoria do swoich modeli drukarek
https://www.bchemnet.com/suldr/  :o  8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

Cytat: pavbaranov w Luty 14, 2022, 10:35:54 PM
A różnica między Ubuntu, a Debianem, to m.in. podejście do użytkownika. Niestety ale w drugim przypadku jest ono żadne.
Da się to zauważyć po forach Debiana, no ale nie fora decydują, jaki sobie  Linux wybieram, bo czasem i na innych forach (Manjaro, SuSe) polskojęzycznych szczególnie — dziwne zasady panują "nie należy, bo nie należy!!!  >:( - czasem też (fora Debiana, Minta, Ubuntu polskojęzyczne) celowo ludzie są wprowadzani i cos przekopiowane żywcem a anglojęzycznego lub francuskiego w polskojęzycznych Ubuntu, Debianie lub Mint są błędne — bo zbyt proste, a nie zawiłe. To czasem (obecnie tylko śmieszy) jest żałosne. Bo jak można dodać jakieś repozytorium, którego GURU Debiana, Ubuntu lub Minta nie zatwierdziło na swojej liście z pieczęcią koniecznie   :-\ :o ;D
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

pavbaranov

Nie chodziło mi o fora, a o podejście devów.

MSki

lcoyote - chyba nikt, a na pewno nie ja, nie zmusza Cię do instalacji systemu, którego nie chcesz, z tego czy innego względu zainstalować .
Co do tłumaczenia Siductiona, bo o tym systemie jest temat, to jest w "programy" -> system" -> "siduction Handbuch" w wersji niemieckiej, ale że Siduction to sid Debian, to z powodzeniem można w razie problemów posiłkować się dokumentacją ze strony Debiana.
https://debian-handbook.info/browse/stable/
Ja nie korzystam z tej dokumentacji, bo nie mam takiej potrzeby, ale nawet gdyby tak potrzeba zaistniała, to z lenistwa.
Takie Forum jak to, powstało właśnie dla leni takich jak ja, dla których wgląd w blisko tysiąc stronicową literaturę wydaje się być koszmarem - autokrytyka zamierzona.
TU wrzucamy w temat problem i liczymy na jego rozwiązanie, dlatego z nieukrywaną atencją, kierowaną w stosunku do Kolegów znających się na rzeczy - tylko Wam możemy zawdzięczać skuteczną i szybką pomoc.
Co do dokumentacji Debiana, to ta ma się podobnie jak w przypadku dokumentacji np. Archa, dla systemu wiodącego i jego forków.

Na temat Cinnamona się już nie wypowiadam, ale śmiem twierdzić, że Xfce ma większe możliwości ustawienia "tak mi się podoba" pod siebie.



Zobacz najnowsze wiadomości na forum