Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

plasma a conky i rozmazana czcionka

Zaczęty przez darekradzan, Październik 12, 2018, 10:48:59 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

darekradzan

Witam , jeśli zainstaluje sobie conky na plsm-ie , to czcionka jest rozmazana , po prostu prawie nic nie widać , na openbox , xfce4 , jest  wszystko OK
Co może być tego przyczyną ?
Pragnę zaznaczyć , że nie występuje to jedynie na arch-u z plasmą , ale też na antergos-ie , calculate linux , z gory dziękuję za pomoc
pozdrawiam

pavbaranov

Zacząłbym od sprawdzenia czy czcionki używane w conky są w systemie zainstalowane.

darekradzan

A jak to Pawle zrobic? , conky mam takie jakie miałem zawsze , mam je zapisane na dysku google i w razie potrzeby je używam
Oprocz tego po zainstalowaniu plasm-y zaczęły mi się dziać dziwne sprawy z radiotray-ng ( zmiana stacji trwa strasznie dlugo , problem z zmianą stacji)
Może to wina mojego komputera - podzespołów ,

pavbaranov

Nie używam conky, ale z tego co wiem, to jest on sterowany przez plik o nazwie bodaj conky.conf, który winien być w katalogu ~/.config/conky/. To zwykły plik tekstowy, gdzie można też zdefiniować np. rodzaj czcionki użyty do wyświetlania. Zresztą zobacz tu: https://gist.github.com/Harpo3/0eeb4cf14058131d231eb5a5e22b739c.
Bardzo często tego typu rzeczy jak piszesz wychodzą właśnie wówczas, gdy w conky "font =" odnosi się do jakiejś czcionki, której akurat w systemie nie ma. Musisz porównać co masz w conky.conf z zainstalowanymi fontami w systemie.

Nt. radiotray-ng proponuję inny wątek.

darekradzan

na pewno masz swiętą racje, ale nawet jak zainstaluje conky-manager , to tez jest problem z czciąnka

pavbaranov

Nie wiem, czy mam "świętą rację". Conky-manager - nic tu nie da. Chodzi o to, czy deklarowane w conky.conf czcionki są zainstalowane w systemie. Pokaż ten conf, pokaż zainstalowane czcionki. Zobaczymy.

darekradzan

#6
to mój conkyrc
background no
use_xft yes
xftfont 123:size=11
xftalpha 0.1
update_interval 1
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes

maximum_width 400
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_color lightgray
default_shade_color red
default_outline_color green
alignment top_right
gap_x 24

no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
net_avg_samples 2
override_utf8_locale yes
use_spacer none


TEXT
${alignc 32}${font Open Sans:size=20}${color lightgray}arch${color dodgerblue3} linux$font$color
${alignc}${font Open Sans:size=10}${color white}${execi 30 users | cut -c1-5}@$nodename
$color${font}${font Open Sans:size=20}$alignr${time %H:%M}$font
${color dodgerblue3}${font Open Sans:Bold:size=10}Date${hr 2}$color$font
$color${font Open Sans:size=12}$alignr${time %a}, ${time %d %b %Y}$font$color


# SYS
${font Open Sans:Bold:size=10}${color dodgerblue3}SYSTEM${hr 2}$color${font}
$sysname $kernel $alignr $machine
Uptime $alignr $uptime
MB Temperature $alignr ${execi 30 sensors | grep 'SYSTIN:' | cut -c17-18}°C
GPU Temperature $alignr ${execi 30 sensors | grep 'temp1:' | cut -c16-17}°C

# CPU
${font Open Sans:Bold:size=10}${color dodgerblue3}CPU${hr 2}
$color${font}Intel i3 2120 $alignr ${freq_g cpu0}GHz
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
${font}Core 0 ${color dodgerblue3}${execi 30 sensors | grep 'Core 0:' | cut -c18-19}°C${color} @ ${cpu cpu1} % $alignc ${color dodgerblue3}${cpubar cpu1}${color}
${font}Core 1 ${color dodgerblue3}${execi 30 sensors | grep 'Core 1:' | cut -c18-19}°C${color} @ ${cpu cpu2} % $alignc ${color dodgerblue3}${cpubar cpu2}${color}
${font}Core 2 ${color dodgerblue3}${execi 30 sensors | grep 'Core 2:' | cut -c18-19}°C${color} @ ${cpu cpu3} % $alignc ${color dodgerblue3}${cpubar cpu3}${color}
${font}Core 3 ${color dodgerblue3}${execi 30 sensors | grep 'Core 3:' | cut -c18-19}°C${color} @ ${cpu cpu4} % $alignc ${color dodgerblue3}${cpubar cpu4}${color}

# TOP
${font Open Sans:Bold:size=10}${color dodgerblue3}TOP${hr 2}
$color${font}${font Open Sans:bold:size=8.5}PROCESS $alignr CPU USAGE$font
${top name 1}${alignr}${top cpu 1} %
${top name 2}${alignr}${top cpu 2} %
${top name 3}${alignr}${top cpu 3} %
${top name 4}${alignr}${top cpu 4} %
${top name 5}${alignr}${top cpu 5} %

# MEMORY
${font Open Sans:Bold:size=10}${color dodgerblue3}MEMORY${hr 2}
$color${font}${font Open Sans:bold:size=8.5}RAM$font
$mem / $memmax $alignr $memperc %
$membar

${font Open Sans:bold:size=8.5}SWAP$font
$swap / $swapmax $alignr $swapperc
${swapbar};


# HDD
${font Open Sans:Bold:size=10}${color dodgerblue3}Disks${hr 2}
$color${font Open Sans:bold:size=8.5}/dev/sda $font$alignr ${execi 30 sudo hddtemp /dev/sda | grep '/dev/sda:' | cut -c28-29}°C

${font Open Sans:bold:size=8.5}ROOT $font$font$alignr ${fs_type /}
${fs_used /} / ${fs_size /} $alignr ${fs_used_perc /} %
${fs_bar /}

${font Open Sans:bold:size=8.5}HOME $font$alignr ${fs_type /home}
${fs_used /home} / ${fs_size /home} $alignr ${fs_used_perc /home} %
${fs_bar /home}


a jeśli conky-manager jest w oficjalnym repo archa , to byłem przekonany , że jest "dostosowany" do plasmy
pozdrawiam

pavbaranov

Łoboże... Conky-manager to jest coś co jest "dostosowane" do conky. Ma ułatwić zarządzanie tym. I tyle. Z Plazmą nie ma nic wspólnego.

Musisz dostosować czcionkę "font" w conky.conf do takiej, którą:
a. masz w systemie
b. dobrze Ci się wyświetla

I po zawodach.

darekradzan

#8
system mam arch , czyli jesli wszystko z conky jest na openbox-ie , xfce4 , fluxbox-ie , gnome . mate , budgie - ok , to chyba coś nie tak jest w plazmie , bo tylko tu występuje ten problem

pavbaranov

Oł maj god. Conky jest niezależny od jakiegokolwiek DE. Niemniej jednak conky.conf definiuje co i jak wyświetla. Wymienione przez Ciebie DE niekoniecznie ściągają te czcionki, które masz zdefiniowane w pliku jw. Jeśli nie masz ich, to system będzie próbować coś podstawić. Niekoniecznie wówczas wyjdzie to tak, jak ma wyjść.
Wracamy do początku - sprawdź jakie masz zdefiniowane czcionki w conky.conf i jakie masz zainstalowane i... popraw. Od tego trzeba zacząć.

darekradzan


Zobacz najnowsze wiadomości na forum