Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Gothic I

Zaczęty przez Antarktyczny, Sierpień 12, 2017, 12:29:04 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Antarktyczny

Witam, jestem nowym uzytkownikiem linuxa (zasadniczo dopiero bede instalowac). Chcialbym sie jednak wczesniej dowiedziec, czy Gothic I i II chodza na linuxie? Lubie czasami zobaczyc jakies ciekawe mody. Jesli by poszlo na linuxie,to moge spokojnie zainstalowac samego Linuxa, a Windowsowi pomachac na pozegnanie :)

gom1

Jest taki projekt: PlayOnLinux. Zerknij tutaj:
https://www.playonlinux.com/pl/app-486-Gothic_1.html
A gdyby jakimś cudem nie poszło, to zawsze można postawić wirtualkę z Windows ;-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Antarktyczny

Gom1 jak zawsze mozna na Ciebie liczyc:) Jak postawie wirtualke to dziala ona na zasadzie Live CD? Cos w ten desen?

gom1

Jeśli oglądałeś Incepcję to od razu skojarzysz ;-) Za pomocą stosownego oprogramowania (np. VirtualBox) tworzysz wirtualny komputer, w którym "normalnie" instalujesz inny system operacyjny. W ten sposób używam w pracy programu do faktur, który działa pod kontrolą WinXP - a sam Windows (w VirtualBoxie właśnie) jest pod kontrolą Debiana.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Antarktyczny

Niestety nie ogladalem :( Nadrobie. Te rozwiazanie jest calkiem swietne, bede mogl miec zawsze dostep do Gotha, i nie bede musial miec Windy. Duzo zajmuje miejsca taki myk? I czy wystarczy mi Xp? Bo jak do Gothica obu czesci ( trzeciej,i zwlaszcza czwartej nie uznaje) to ten system wystarczy. Ale czy komputer nie bedzie zbyt "nowoczesny"  na Xp? Wydajnie pojdzie?

gom1

VirtualBox nie zajmuje dużo miejsca, co do Windows sam deklarujesz jak duży ma mieć "dysk twardy". Mój "pracowy" XP ma chyba 10GB - w zupełności mu wystarczy. Gothic to staroć klasyk, więcej jak XP nie potrzebuje do szczęścia. A co do wydajności.. powinno się udać. O sterowniki do nowoczesnego komputera nie musisz się martwić, VirtualBox wszystkim się zajmie :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Antarktyczny

Gothic to nie staroc. Odciski paproci na plycie i zapach karbonskich zyjatek nie jest zadnym dowodem:) Jak to tak wyglada,to odpalam Mietowy traktorek i oram Windowsa :) Powiedz mi jeszcze, Virtuala musze pobrac czy jest domyslnie w systemie? I czy doinstalowanie modow do Gotha bedzie jak w klasycznym Windowsie? Wedlug wszelkiej logiki tak.

gom1

VirtualBox jest paczką dostępną w repozytoriach, wystarczy doinstalować. Potem uruchamiasz, konfigurujesz wirtualny komputer i instalujesz w nim.. Windows ;-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Antarktyczny

Rozumiem. To jeszcze kupic plytke z xp i do dziela:) Dzieki wielkie za pomoc. Spojrz jak mozesz na moj problemik z BIOSEM.

gom1

Zanim zaczniesz bawić się z wirtualką, sprawdź PlayOnLinux.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Antarktyczny

Wiadomo. Na poczatek zaczne po kolei, chodzilo mi tylko o to, ze jak widze, wszystko pojdzie. Jeszcze raz wielkie dzieki i gratuluje cierpliwosci :)

robson75

Cytat: Antarktyczny w Sierpień 12, 2017, 03:07:12 PM
Rozumiem. To jeszcze kupic plytke z xp i do dziela:) Dzieki wielkie za pomoc. Spojrz jak mozesz na moj problemik z BIOSEM.
A po co kupować XP, nie lepiej pobrać iso z sieci?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Antarktyczny

W sumie masz racje. Widzisz,skrzywienie zawodowe z ta uczciwoscia. Po prostu nie chcialem wyjsc poza ramy uczciwego korzystania. Ale skoro mozna i za darmo to czemu by nie:)

Oczkins92

Jeśli może coś znaczyć mój post to napisze że Risen działa mi bez problemów przez wine
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Antarktyczny

Jasne,ze znaczy. To mi uswiadamia, ze Gothic napewno pojdzie :) Jedynka i dwojka mi wystarczy, plus mody. Bo ostatnio pogralem w pare dosc ciekawych, i kiedys do nich napewno wroce

Zobacz najnowsze wiadomości na forum