Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ikona zakazu/error przy dysku zewnętrznym

Zaczęty przez jirki, Kwiecień 19, 2020, 01:28:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jirki

Witam serdecznie forumowiczów.

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale.
Ostatnio kupiłem zewnętrzny dysk SSD. po podłączeniu mam dziwną ikonkę, która z wyglądu sugeruje błąd.



Wszystko działa, kopiuje się i odczytuje, jednak ta ikona nie daje mi spokoju, ponieważ przy innych dyskach zewnętrznych SSD, czy talerzowych, czy przy Pen drive pokazuje normalną ikonkę zewnętrznego urządzenia.
Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Mint 19.3
Cinnamon x64

Pozdrawiam

pavbaranov

A co jest napisane obok tej ikonki? Prawdopodobnie masz tam wytłumaczenie.

jirki

Dzięki za odpowiedź.

obok ikony nic nie ma napisanego, ot jej label

pavbaranov

Obok ikony zaczyna się coś od "Błąd..." Pokaż zrzut całego okna. Nie możemy się przecież domyślać o co chodzi. Ta "ostrzegawcza" ikonka może się pojawiać z różnym tekstem.

robson75

Cytat: jirki w Kwiecień 19, 2020, 01:28:42 PM

Ale chodzi głównie co tam pisze u Ciebie na screenie na środku, bo tego nie widać.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

jirki

a to błąd od czegoś innego. Był błąd z kopiowaniem pliku. Za daleko uciąłem wtedy screena :) nie dotyczący pytania.

pavbaranov

Kurcze pieczone - jeśli chcesz jakiejkolwiek pomocy - pokaż pełny zrzut, bo inaczej nic nie możemy Ci pomóc. Koniec kropka.

jirki

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 19, 2020, 03:43:16 PM
Kurcze pieczone - jeśli chcesz jakiejkolwiek pomocy - pokaż pełny zrzut, bo inaczej nic nie możemy Ci pomóc. Koniec kropka.

proszę, wedle życzenia :)

proszę, oto cały zrzut.


a jeśli chodzi o błąd, to nie ma związku,

pavbaranov

Chodzi Ci o tę ikonę wyglądającą jak przekreślony okrąg? Prawdopodobnie nie masz uprawnień do tego dysku, co zresztą może sugerować również ów błąd.

jirki

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 19, 2020, 04:32:07 PM
Chodzi Ci o tę ikonę wyglądającą jak przekreślony okrąg? Prawdopodobnie nie masz uprawnień do tego dysku, co zresztą może sugerować również ów błąd.

Pisałem juz w głównym poście, że oprócz tego, że jest ten przekreślony okrąg, to wszystkko działa. kopiują się na ten dysk pliki i z niego również...
Bład kopiowania był w ogóle z innego miejsca, ale forumowicze chcieli zobaczyć, więc wkleiłem, ale nie ma związku z tym dyskiem.

Po prostu niepokoi mnie ta ikona przy tym dysku, dlatego chciałem zapytać, czy ktoś się z tym już spotkał.

lami07

Pierwsza rzecz , którą bym tu sprawdził to czy ta sama ikona pojawia się po zmianie systemowego motywu ikon. Nie korzystam z cinnamona, wiec nie podam jak zmienić motyw ikon, ale na pewno w ustawieniach będzie coś ala ''wygląd'' . Zmień ikony na coś nie ''miętowego'' np na Adwaita i sprawdź czy ikona przekreślonego koła się zmieniła. Jeśli tak to prawdopodobnie autor ''miętowego'' motywu ikon coś źle ''zsymlinkował''.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

jirki

Cytat: lami07 w Kwiecień 20, 2020, 07:22:03 PM
Pierwsza rzecz , którą bym tu sprawdził to czy ta sama ikona pojawia się po zmianie systemowego motywu ikon. Nie korzystam z cinnamona, wiec nie podam jak zmienić motyw ikon, ale na pewno w ustawieniach będzie coś ala ''wygląd'' . Zmień ikony na coś nie ''miętowego'' np na Adwaita i sprawdź czy ikona przekreślonego koła się zmieniła. Jeśli tak to prawdopodobnie autor ''miętowego'' motywu ikon coś źle ''zsymlinkował''.

przy innym zestawie ikon również pojawia się ten problem


Zobacz najnowsze wiadomości na forum