Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Sabayon => Wątek zaczęty przez: groverr w Luty 25, 2014, 03:00:46 PM

Tytuł: compiz
Wiadomość wysłana przez: groverr w Luty 25, 2014, 03:00:46 PM
Witam Jestem początkującym userem w linuxie więc proszę o wyrozumienie ..Ale chyba takie fora po to istnieją aby pomagać początkującym.. Zainstalowałem sobie Sabayona KDE 14 i już problem jest taki że jak uruchamiam compiz to nie mogę nic zrobić z otwartymi oknami , tzn że nie mogę ich przestawiać , minimalizować id Wszystko działa uruchamia się ale jak okno stanie w miejscu tak stoi nic nie da się zrobić z myszką ..Czy ktoś może pomóc ? Karta Ati radeon STery pobrane zainstalowane ...
Tytuł: Odp: compiz
Wiadomość wysłana przez: Albedo 0.64 w Luty 25, 2014, 04:36:25 PM
Witaj. Nie używam KDE od dawna więc nie mam recepty ale mogę powiedzieć, że Compiz jest od pewnego czasu "persona non grata" i nie dziwię się, że nie funkcjonuje najlepiej. Z menedżerami kompozycji jest tak, że nie za bardzo się lubią i nie powinny być włączone równocześnie. KDE ma swój menedżer okien z kompozycjami Kwin i jeżeli używasz Compiza, to sprawdź czy aby na pewno kompozycje w Kwin są wyłączone. A może zrezygnuj z kobylastego Compiza i ustaw sobie Kwin? Na pewno będziesz miał mniej problemów.
Tytuł: Odp: compiz
Wiadomość wysłana przez: groverr w Luty 26, 2014, 10:16:03 AM
Witam. Poradziłem sobie z tym compiz , trzeba było włączyć dekoracja okien i move window . Teraz tylko pytanie czemu plugins extra nie pobrał mi się z wtyczką burn i nie mogę ustawić płomieni jak się zamyka raczej spalanie okna podczas zamykania. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ustawić spalanie podczas zamykania okień.? Druga sprawa jaki linux sobie wybrać ? wiem że są działy i tematy ale tak na chłopski rozum, openmandriva też jest fajna ..
Tytuł: Odp: compiz
Wiadomość wysłana przez: groverr w Luty 26, 2014, 02:04:21 PM
dodam że mam grafikę w laptopoe nvidia GeForce 9300M GS czy wystarczająca jest taka grafika ?
Tytuł: Odp: compiz
Wiadomość wysłana przez: Albedo 0.64 w Luty 26, 2014, 08:17:44 PM
Trudno powiedzieć dlaczego nie zainstalowała się wtyczka burn a grafikę masz absolutnie wystarczającą na wszelkie wodotryski. Z czasem znudzą ci się bajery bez sensu ale póki ci się chce, to baw się do woli. Kwestia wyboru dystrybucji była wałkowana setki razy. Zamknij oczy i uszy na wszelkie podpowiedzi i sprawdzaj sam. Na początek przetestuj pierwszą 10-tkę na Distrowatch, dokonaj wyboru na podstawie własnych doświadczeń i potrzeb a będziesz zadowolony. Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: compiz
Wiadomość wysłana przez: groverr w Luty 27, 2014, 09:23:35 AM
Tak zrobię że potestuje wszystkie wersie i zobaczę pod siebie Powie mi ktoś czym najlepiej nagrywać na USB jako live bo chciałem zobaczyć Mageia 4 ale nie wiem czym ją nagrać bo lili czy też universal usb nie działają ..
Tytuł: Odp: compiz
Wiadomość wysłana przez: Maromann w Luty 27, 2014, 01:59:41 PM
dd spod linuxa. jest instrukcja w wiki

(https://wiki.mageia.org/en/Installation_Media#Dump_Mageia_ISO_on_a_USB_flash_stick.3F).a czy zamiast mageii nie warto spróbować rosy. mnie się podoba. jest dopracowana i ma wiele sterowników (to dla tych, co mają problem ze sprzętem). gdyby nie fakt, że zasiedziałem się na debiano-pochodnych, to chętnie bym używał.pozdro