Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Repozytoria przeglądarki TOR-Browser

Zaczęty przez lcoyote, Luty 18, 2022, 08:16:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lcoyote

Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

PomPom

CytatSwego czasu troszkę używałem, by po zmianie IP filmy zasysać.
Nie mylisz przypadkiem z VPN?

Fajnie, że posługujesz się dokumentacją Debiana. To, co podałeś, to akurat sposób na pobieranie z repo poprzez tora. Sposób na przeglądarkę jest tutaj: https://wiki.debian.org/TorBrowser
myk byle jak jako tako

lcoyote

#2
Cytat: PomPom w Luty 18, 2022, 08:33:38 PM
Nie mylisz przypadkiem z VPN?
Fajnie, że posługujesz się dokumentacją Debiana. To, co podałeś, to akurat sposób na pobieranie z repo poprzez tora. Sposób na przeglądarkę jest tutaj: https://wiki.debian.org/TorBrowser
Nie mylę się, bo swego czasu braciszek z Polski przesłał mi PGP VPN poprzez serwer przez niego dzierżawiony w Niemczech — a piszę o TOR-Browser — bo dawniej używałem. To przeglądarka zmieniająca nasz adres IP by specsłużby nie namierzyły transakcji Dark-Netu i skąd pochodzą. A wiadomo, że w Dark-Necie handluje się wszystkim (bronią, organami, ludźmi, narkotykami i informacjami niewygodnymi dla rządzących, a także innymi rzeczami). W repozytoriach Debiana to się znalazło, by reżimy nie mogli namierzyć opozycjonistów.  :o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

 :o 8) Sprawdzałem przy każdym uruchomieniu TOR-Browser i za każdym razem miałem inny

a to fizyczne położenie serwera w Niemczech dzierżawionego dla określonej domeny

Dodatek do Firefox

:o 8) ::)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

 >:( :o Zobaczcie jak działa cenzura internetu  >:( bo jak nazwać, że z oficjalnych adresów Debiana
https://wiki.debian.org/TorBrowser
nie można pobrać paczek .deb

i dalsze
... i to się nazywa tzw. DEMOKRACJA??? Podobnie jat twórca programu PGP Phill Zimmerman siedział sporo czasu w więzieniu z USA za udostępnienie w necie kodu szyfrowania, a usaarmy i specsłużby szyfrowanie niemożliwe do odszyfrowania uważają za broń — więc gościu poszedł siedzieć za? Handel bronią? - jak ludziki nie mogą kogoś namierzyć, kogoś, kto chce dla zabawy być czasem niewidzialny ???  >:( - to jest to wróg? Czego ðûpnëj demokracji
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

pavroo

To nie jest żadna cenzura.
Twoja przeglądarka nie chce pobierać automatycznie żadnych plików z nieszyfrowanego serwera, (czytaj: http).
Trzeba zezwolić na takie pobranie.
Poza tym, nie jest to paczka z tor-browser, to tylko skrypt, który po instalacji i uruchomieniu pobierze właściwą paczkę z serwera TOR-a.

Zdebianizowane paczki tor-browser możesz pobrać z repo sparka.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lcoyote

#6
 :o 8) Sprawdzałem u siebie i niestety repozytoria podanie na wiki Debiana nie działają, natomiast jeszcze spróbuję dodać repozytoria Sparky
https://repo.sparkylinux.org/
i wtedy następna próba instalacji lub zassania  :o 8)
http://us1.repo.sparkylinux.org/pool/main/t/tor-browser/
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

 :o 8) No i zainstalowana przeglądarka TOR-Browser. Po uruchomieniu — język angielski. Może znajdę sposób instalacji języka polskiego? Zobaczymy, ale nie to jest najważniejsze. Zresztą możliwe, że po pewnym czasie odinstaluję tę przeglądarkę -zobaczymy  :o - czas pokarze  :o 8) Pierwszy raz IP z Ukrainy, drugie uruchomienie — Germany i trzecie też, ale już IP inny.

trzeci IP

:o ;D
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

Piotr_1988

Cytat: lcoyote w Luty 19, 2022, 07:28:02 PM
:o 8) No i zainstalowana przeglądarka TOR-Browser. Po uruchomieniu — język angielski. Może znajdę sposób instalacji języka polskiego? Zobaczymy, ale nie to jest najważniejsze.
Ustawiając język polski stracisz anonimowość, gdyż każdy będzie widział, że masz przeglądarkę w tym rzadkim języku.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

lcoyote

 ;D 8) Ja nie dlatego ja zainstalowałem — ale raczej dla zabawy  :-\  a szukanie ustawień językowych lub zainstalowanie (jak czasem trzeba w Firefox) posłuży dowiedzeniu się, gdzie szukać rozwiązania. Na razie nie szukałem jeszcze.  :o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

pavroo

Po podłączeniu do sieci TOR-> Settings-> General-> Language-> Choose the language... -> Engilsh-> Search for more Languages-> Select a language to add... -> Polish-> Uruchom Ponownie
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lcoyote

Cytat: pavroo w Luty 19, 2022, 09:28:37 PM
Po podłączeniu do sieci TOR-> Settings-> General-> Language-> Choose the language... -> Engilsh-> Search for more Languages-> Select a language to add... -> Polish-> Uruchom Ponownie
Dzięki - już zapomniałem, że to jest raczej w każdej lub prawie każdej  :o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

sovtware

Cytat: lcoyote w Luty 19, 2022, 03:41:16 PM
:o 8) Sprawdzałem u siebie i niestety repozytoria podanie na wiki Debiana nie działają, natomiast jeszcze spróbuję dodać repozytoria Sparky
https://repo.sparkylinux.org/
i wtedy następna próba instalacji lub zassania  :o 8)
http://us1.repo.sparkylinux.org/pool/main/t/tor-browser/

działają  :) sam u siebie mam od ich stronki z Wiki  jeżeli chodzi o repo z tor musisz doinstalować sobie pakiet aby działały

apt-transport-tor

:)

lcoyote

 :o 8) Wszelkie próby i mnie, ale po instalacji wcześniej zassanej paczki deb
Cytatroot:~# apt-transport-tor
ion: command not found: apt-transport-tor

root:~# apt install transport
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Odczyt informacji o stanie... Gotowe   
E: Nie udało się odnaleźć pakietu transport

root:~# apt install tor
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Odczyt informacji o stanie... Gotowe   
The following additional packages will be installed:
  runit-helper tor-geoipdb torsocks
Sugerowane pakiety:
  mixmaster torbrowser-launcher socat tor-arm apparmor-utils obfs4proxy
Zostaną zainstalowane następujące NOWE pakiety:
  runit-helper tor tor-geoipdb torsocks
0 aktualizowanych, 4 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.
Konieczne pobranie 3 505 kB archiwów.
Po tej operacji zostanie dodatkowo użyte 15,8 MB miejsca na dysku.
Kontynuować? [T/n] t
Repozytoriów jeszcze nie dodawałem, ale dam znać — jak pójdzie.  :o ???
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

PomPom

CytatApt can retrieve and download updates through Tor. For this to work you need to install the tor and apt-transport-tor packages.
To samo sovtware napisał - apt-transport-tor to pakiet.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum